EkonomiHalk Haber'den...Halkın Düşmanlarıİhanetler

Vatandaşın Elektrik Faturalarından Beslenen Trt, Toplantı İçin Lüks Otel Seçildi

TRT’nin toplantıları için kullanabileceği 400 kişilik toplantı salonları ve denize sıfır eğitim kampı bulunmasına rağmen lüks otel tercih edildi.

Tasarruf tedbirleri vatandaşın elektrik faturalarından beslenen TRT’de işlemiyor. TRT Genel Müdürlüğü, radyo koordinasyon toplantısını Antalya’daki 5 yıldızlı IC Hotels Green Palace’da yapıyor. Türkiye’nin çeşitli illerinden Antalya’ya gelen 100’e yakın TRT personeline lüks otelde geçirdiği 4 gün için ayrıca TRT kaynaklarından harcırah da ödenecek.

5 yıldızlı otelde yapılan toplantı, 8-11 Kasım tarihleri arasında düzenleniyor. Toplantıya çağrılan 100’e yakın personel için TRT bütçesinden hem yol hem de otel parası ödenecek. Ayrıca katılanların unvanlarına göre değişen tutarlarda her bir gün için ortalama 100’er lira civarında harcırah ödemesi yapılacak.

TRT’nin bu tür toplantılarda hizmet verebilecek hem Ankara’da 300-400 kişilik toplantı salonları, hem de lüks otele birkaç kilometre uzaklıktaki Antalya Lara’da denize sıfır eğitim kampı bulunuyor.

https://www.halkhaber.org/hani-cebimizden-5-kurus-cikmayacakti/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu