Kaynaklar'dan...

Vatandaş tepki göstermese 4 gün suyu kesilecekti!

su

Vatandaş tepki göstermese 4 gün suyu kesilecekti! İSKİ, Anadolu yakasında 12 ilçede 90 saat su kesintisi yapılacağını açıkladı. Tepkiler üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama yapıldı ve kesintiden geri adım atıldı.

İSKİ’nin ilk yaptığı açıklamada, “Ömerli İçmesuyu Arıtma Tesisleri Trafo Merkezleri’nde yapılacak olan elektrik sistemleri revizyon çalışmaları sebebiyle; 24 Kasım 2014 Pazartesi 09:00 ila 28 Kasım 2014 Cuma günü 03:00 saatleri arasında aşağıda belirtilen bölgelere aralıksız su verilemeyecektir” denilmiş, çalışma sebebiyle su alamayacak ilçeler ise şu şekilde belirtilmişti: Maltepe – Kartal – Pendik- Tuzla – Ataşehir – Adalar – Kadıköy – Sancaktepe – Çekmeköy – Ümraniye – Beykoz ve Üsküdar.

Tepkiler üzerine İBB’den yapılan açıklamada “Kadir Topbaş, söz konusu çalışmanın su kesintisine mahal verilmeden yapılması amacıyla yeniden planlanması için İSKİ Genel Müdürlüğü’ne talimat verdi.Çalışmanın nasıl ve ne zaman yapılacağı İSKİ tarafından önümüzdeki günlerde açıklanacak” denildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu