Kaynaklar'dan...

İzmit Körfezi’ne yapılmak istenen amonyak depolama tankına karşı eylem yapılıyor

amonyak-eylem

İzmit Körfez Yarımca’ya inşa edilmek istenen ancak çevreye ve insan sağlığına verebileceği zararlar nedeniyle halkın istemediği amonyak depolama tankı için vatandaşlar sürekli eylem yapıyor. Bu eylemlerin sonuncusuna 90 yaşında Selahattin Uyuşan da destek verdi

Gübrataş’ın Körfez Yarımca’ya inşa etmek istediği ancak çevrecilerin ve bölgede yaşayan vatandaşların şiddetle karşı çıktığı amonyak depolama tankı ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Olası bir kazada Körfez’in havaya uçacağını söyleyen vatandaşlar tankın inşa edilmemesi için var gücüyle direniyor, eylem yapıyor. Bu eylemlerin sonuncusu da Pazar günü düzenlendi. Eyleme 90 yaşındaki Selahattin Uyuşan da destek vermesi dikkat çekti. 90 yaşında olmasına rağmen soğuk havaya aldırmayan Uyuşan, eylem boyunca alandan da ayrılmadı. Selahattin Uyuşan tankın yapılmasına karşı “Tankın yapılmasını istemiyorum. Onun için eylem yapıyorum” dedi.

Halkın istemediği tank için Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran da eylemcileri hedef alarak ‘Siyasi rant peşinde’ olduklarını söyledi. Tanka karşı yapılan eylemlere 90 yaşındaki Selahattin Uyuşan’ın yanı sıra küçük çocukların da olması dikkat çekti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu