Kaynaklar'dan...

Küba’nın Şam büyükelçisi: Düşmanımız tüm insanlığın düşmanıdır

kuba-suriye

Küba Cumhuriyetinin Suriye halkına gönderdiği 2 ton ilaç bugün Uluslararası Şam Havalimanı’na ulaştı.

Küba, Suriye halkına 2 ton ilaç yardımı yaptı.

SANA’da yer alan habere göre Küba’nın Suriye’ye borcunun ödemeleri konusunda iki devlet arasında imzalanan anlaşma kapsamında göndereceği ilaç ve tıbbi ekipmanların ilk partisinde muhtelif tür aşı çeşitleri bulunuyor.

Ulaştırma Bakanı Ali Hammud aşıların gerekli soğutma ve diğer koşullar dahilinde Sağlık Bakanlığının denetimi altında ulaşması için gerekli tüm icraatları aldığını ifade etti.

Sağlık Bakanı Yardımcısı Huda el Seyit ise Küba’nın gönderdiği ilk ilaç partisinde 200 bin aşının bulunduğunu belirtirken, önümüzdeki yakın süre içinde yeni ilaç partilerinin geleceğini kaydetti.

Küba Cumhuriyetinin Şam Büyükelçisi Rogerio Manuel Santana Rodriguez iki dost ülke arasındaki ilişkilerin metanetine dikkat çekerken, iki ülke ve halklarının ortak bir düşman tarafından hedef alındıklarına vurgu yaptı. ABD olan bu düşmanın tüm insanlığın düşmanı olduğunu ifade eden Küba Büyükelçisi, ülkesinin uzun yıllardan beri kendisine yaptırım dayatılması nedeniyle ilaç sanayisinde geliştiğini ve nitelikli ilaç türleri ürettiğini kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu