Kaynaklar'dan...

Kamyoncular Şile Yolu’nu trafiğe kapattı

kamyoncu-ekip

Ümraniye tesisleri önünde toplanan kamyoncular çevre yoluna çıktı. Protesto nedeniyle otoyolun büyük bir kısmı yaklaşık bir saat boyunca trafiğe kapandı

İstanbul Anadolu Yakası’ndaki hafriyat alanlarının kapatılmasına tepki gösteren kamyoncular, Şile Otoyolu’nda kontak kapattı. Protesto nedeniyle otoyolun büyük bir kısmı yaklaşık bir saat boyunca trafiğe kapandı.

Kamyoncular, saat 10.30’da Şile Otoyolu’nda bir araya geldi. Yaklaşık 300 kamyonun bulunduğu yolda sürücüler kontak kapattı. Hafriyat kamyonlarının yol ortasında park etmesi nedeniyle Edirne yönüne doğru Şile Otoyolu’nun büyük bir kısmı trafiğe kapandı. Olay yerine gelen trafik polisleri, kamyoncuları ikna etmek için uğraştı. Kamyoncuların konvoy halinde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden karşıya geçme isteğini kabul etmedi. Bu sırada çevik kuvvet polisi de yol kenarında güvenlik önlemi aldı. Yaklaşık bir saat süren ikna çalışmasının ardından kamyoncuların tek sıra halinde Kavacık Köprüsü’ne kadar gitmesine izin verildi.

Polis ve kamyoncular arasında anlaşmanın sağlanmasının ardından sürücüler kamyonlarını çalıştırdı. Şile Otoyolu’ndan TEM Otoyolu’na bağlanan kamyonlar yol boyunca uzun kuyruklar oluşturdu. Kamyoncular, seyir halinde korna çalarak seslerini duyurmaya çalıştı.

Eylemin bitmesiyle Edirne yönüne doğru Şile Otoyolu’nda yaşanan trafik yoğunluğu da sona ermiş oldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu