Kaynaklar'dan...

Hırsızlık hakkında konuşanlar ‘Başbakan hakkında niye konuşuyorsun?’ diye suçlanıyor!

ayakkabikutusu-aydin

Başbakan’ın Aydın mitingi öncesi, 1 liraya boş ayakkabı kutusu sattığı için gözaltına alınan esnaf Şeyhmus Işık, 5 saat sonra gözaltında tutuldu. Işık, “Hırsızlık hakkında konuşsak hemen ‘Başbakan hakkında niye konuşuyorsun?’ deniyor” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ‘ın Aydın mitingi öncesi, 1 liraya boş ayakkabı kutusu sattığı için gözaltına alınan mağaza sahibi Şeyhmus Işık, 5 saat sonra serbest bırakıldı. Tepkili olan Işık, “Her şeyi slogan olarak algılamamak gerekir. Öyle ki, hırsızlık hakkında konuşsak hemen ‘Başbakan hakkında niye konuşuyorsun?’ deniyor. Hastayım, ilaçlarımı almam gerek dedim ona bile izin vermediler” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın mitingi öncesi 1 liraya boş ayakkabı kutusu satan mağaza sahibi 31 yaşındaki Şeyhmus Işık, gözaltına alındı. Aydın İl Emniyet Müdürlüğü ‘nde yaklaşık 5 saat tutulan Işık, serbest bırakıldı. Adnan Menderes Bulvarı’nda bulunan dükkanının önünde boş kutu sattığı gerekçesiyle gözaltına alınmasına tepki gösteren Işık, “Her şeyi slogan olarak algılamamak gerekir. Hastayım, ilaçlarımı almam gerek dedim ona bile izin vermediler” dedi. İşlerin durgun olması sebebiyle boş ayakkabı kutularını sattığını söyleyen Işık, “İşler çok durgun. Biz de elimizde olan ayakkabı kutularını satarak gelir elde etmeye çalışıyoruz. Ancak her şey sloganlaştırılmış durumda. Öyle ki, hırsızlık hakkında konuşsak hemen ‘Başbakan hakkında niye konuşuyorsun?’ deniyor. Ben ilkokul mezunu sıradan bir kişiyim ve sadece ticaret yapıyorum. Böyle zor kullanılması, hasta olduğum halde ilaçlarımı bile almama müsaade edilmemesi kabul edilemez” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. yarası olan gocunur demiş atalarımız. başbakanın yarasını niye kaşıyorsunuz.

  bir fıkra

  köyün birinde “ördek tayyib” lakablı bir vatandaşımız yaşarmış. herkes, bu tayyibe ,”ördek” dediği için ahmet bu lafı sevmez, kendisine ördek diyenle de epey kavga edermiş.

  tayyib adlı bu vatandaş, köyde bir komsusuna oturmaya gider.

  bu ikisi otururken sohbet ederler.. gel gör ki, bir süre sonra sohbet edilecek konular tükenir….

  ikisi sessiz sessiz havaya bakarken, komşusu , tayyib’e,

  “yav tayyib bak, havalar da epey bozdu ”

  der.

  tayyib bir anda celallenir.. öfkelenir bağırıp cağırmaya baslar..

  “sen bana ördek dedin ben gidiyorum evinden.”

  komsusu şaşkındır.

  “ulan tayyib ben sana nerde ördek dedim?? ”

  “dedin” der tayyib..

  “nasıl dedim ulan?”

  “sen demin, havalar da epey bozdu, demedin mi??

  “ee dedim??”

  “havalar bozunca ne olur?”

  “ne olur?”

  “yağmur yağmaz mı??”

  “yağar.. ee”

  “yağmur yağında her taraf gölet olmaz mı?”

  “olur .. ee”

  “o göletlere , ördekler gelip yüzmez mi? sen bana ördek dedin.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu