Halk Haber'den...

Halk Haber 1 Yaşında!

halkhaber1yasinda

21 Mart 2013 günü saat 04:12’de[1] aşağıdaki mesajı yazarak çıkmış olduğumuz yolda bir yılı geride bırakmanın mutluluğu içerisindeyiz.
Halk Haber’in kuruluş mesajı:

21 Mart 2013 günü baharın müjdecisi Nevruz Bayramında Halk Haber yayın hayatına başlamıştır.
“Derdiniz Derdimizdir” sloganıyla yayın hayatını sürdürecek olan Halk Haber halkın yanında halk düşmanlarının karşısındadır.
Amacımız mazlum, mustazaf, gariban, dertli, çilekeş, şerefli, temiz, değerli ve burada sayamadığımız tüm güzel hasletleri üzerinde barındıran halkın yanında yer almak, dertlerini duyurarak paylaşmak ve bir nebzede olsa acılarını dindirmektir.
Halk Haber bir haber sitesinden çok halkın gündeminde olması gerekenlerin olduğu bir platform olacaktır.
Halk Haber hiç bir parti, dernek, cemaat, grup, vakıf, oluşum, devlet ve kişiye bağlı değildir.
Halk Haber, Halk Haber’i sahiplenen herkesindir. Halk Haber bir halka hizmet alanıdır. Halka hizmet etmek isteyen herkese Halk Haber’in kapıları açıktır. Halk Haber yayın imkanı bulduğu sürece her daim halktan yana tavır alarak halkın karşısında yer alanların karşısında yer alacaktır. Halk Haber halkının yanında yer alan yönetimlerin yanındadır. Halk Haber hayatını halka adayan herkese saygı duyar ve destekler. Sözü daha fazla uzatmadan bir kez daha sitemizin objektifliğine vurgu yaparak halkı bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve haberdar etmek üzere çıkmış olduğumuz bu yolda tek yardımcımızın yüce Allah (cc) olduğunu tüm dünyaya bildirmek isteriz. Tevfik ancak Allah (cc)’tandır.
Vesselam.
Halk Haber

[2]

Geride bıraktığımız 365 günde yaptıklarımız incelendiğinde çizgimize aykırı herhangi bir içeriğin bulunmadığı ve her daim bahsedilen düsturlara bağlı kaldığımız görülecektir. Güncelliğini yitirmeyen, değerli, kaliteli, seviyeli içeriklerin eklendiği sitemize bir yılda 2000’e yakın içerik eklenmiştir. Bunun 300’e yakını görüntülü içeriklerden oluşmaktadır. Kurulduğumuz günden beri hiçbir reklam vermeden ve almadan yayın hayatımızı sürdürmekteyiz. Alexa verilerine göre dünya üzerinde 388,218.sıraya; Türkiye’de ise 7,964.sıraya yerleşen Halk Haber sadece yüce Allah(cc)’ın yardımıyla ve halkımızın teveccühü ile ilerlemesini sürdürmektedir.

Herhangi bir giriş sayısı, sayfa görüntülenme sayısı, hit peşinde olmadığımız kullandığımız görünüm başta olmak üzere yaptığımız tüm icraatlarda kendisini alenen göstermektedir. 17 Mart 2014 günü göstermelik bahanelerle YouTube sayfamız kapatılmıştır.[3] Yine yazının hazırlandığı şu dakikalarda Facebook ve Twitter’ın da yönetim tarafından yasaklandığı ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu veya buna benzer engellemelerin halkın hareketini kesinlikle engelleyemeyeceğini belirtir aksine bu tarz durumların azmimize şiddet katacağını kamuoyuna duyururuz.

21 Mart 2014 günü itibariyle ikinci yılımıza adım atmışken Halk Haber’in Videoları başlığı altında http://www.halkhaber.in/ adresinde yayın yapacak olan video sitemiz açılmıştır. Bu sitede Halk Haber’e (www.halkhaber.org) yüklenen tüm videoları bulabilirsiniz. Her video eklendiğinde aynı anda http://www.halkhaber.in/ adresinde de anında yayına girecektir. Bununla beraber yeni bir YouTube sayfası açılarak tüm videolarımız yeniden yüklenmiştir. Yeni YouTube sayfamıza https://www.youtube.com/user/halkhaberin adresinden erişebilirsiniz. İlerleyen günlerde de tüm engellemelere rağmen tüm videolarımızı popüler video paylaşım sitelerine yükleyeceğimizi buradan ilan ederiz!

2.yılımıza adım attığımız şu dakikalarda halka hizmette ikinci bir yenilik olarak yeni alan adlarımızın hizmete girdiğini duyurmaktan gurur duyarız. http://www.halkhaber.biz/, http://www.halkhaber.info/, http://www.halkhaber.eu/, http://www.halkhaber.us/ alan adlarını kullanarakta Halk Haber sitesine giriş yapabilirsiniz.

Halkımızdan ve takipçilerimizden isteğimiz Twitter’ın engellendiği ve önümüzdeki günlerde yayın yapan sitelerinde engellenebileceğini göz önüne alarak DNS değişikliği başta olmak üzere yasaklanan sitelere nasıl girileceğini öğrenmeleridir. Bu doğrultuda sitemiz üzerinden teknik bilgiler verilecek olup, özellikle içerikleri sitemiz üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Facebook, YouTube, Twitter gibi platformlarda sadece halkımıza erişmek için bulunduğumuzu yeri gelmişken bildirir, bu tarz büyük paylaşım sitelerinin halkları ahlaksızlaştırmak için açıldığı fakat halk düşmanlarının planlarının tutmadığı da gelinen noktada ortaya çıkmıştır bu konuda da halkımızın bilincinin ne kadar yüksek olduğunu bir kez daha vurgulamak isteriz.

Halk Haber’deki Görüntüler’den kategorisi bu süreçte yeniden düzenlenmiş olup, yeni kategori sistemimizle sizlere daha iyi hizmet vereceğimizi düşünüyoruz. Cinayetler, Eğitici, Halkımızdan, Halkın Dostları, Halkın Düşmanları, İhanetler, İtiraflar, Protestolar, Zulümler başlıkları altında hem sitemizde hem de Halk Haber’in Videoları sitesinde ilgili bölümlere videolar yerleştirilmiş olup, bundan sonra da videolar ilgili bölümlere yüklenecektir.

İlkbahara adım attığımız bu güzel günde 21 Mart 2014 Nevruz Bayramımızı kutlar, tüm dünya halklarının hak ettiği bir şekilde yaşaması için küresel emperyalizm ve siyonizm’in bir an önce yok olmasını Yüce Allah(cc)’tan niyaz ederiz.

Halk Haber

[1]https://www.halkhaber.org/2013/03/21/halkhaber-org-kuruldu/
[2]https://www.halkhaber.org/2013/03/21/halk-haber-yayin-hayatina-baslamistir/
[3]https://www.halkhaber.org/2014/03/17/halk-haberin-youtube-hesabi-belli-odaklari-rahatsiz-ettigi-icin-feshedilmistir/

İlgili Makaleler

9 Yorum

 1. ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN
  DAHA NİCE YILLARA HALKIMIZLA BİRLİKTE VE HALKHABERİN EKSENİNDE YÜRÜMEK DİLEĞİYLE .
  BİZLER HALK OLARAK SİZLERİN YANINIZDAYIZ.
  YOLUNUZ YOLUMUZDUR.
  ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM

 2. ‘ Alexa verilerine göre dünya üzerinde 388,218.sıraya; Türkiye’de ise 7,964.sıraya yerleşen Halk Haber’ dedikten hemen sonra hit peşinde değiliz demişsiniz nasıl olacak bu?

  1. Alexa verisiyle hit kazanmanın herhangi bir alakası yoktur. Alexa internet sitelerini sıralayan özel bir web firmasıdır. Bu bilgi sitemizin genel durumu hakkında halkımıza bilgi vermek için eklenmiştir. Hit peşinde olmadığımızın daha açık ispatı: anasayfamıza giren bir kişi ilk günden beri eklediğimiz içeriği görebilmektedir dolayısıyla tüm haberlerimize aşağıya iniş yaparak ulaşabilmektedir bu yüzden bize hit anlamında bir faydası yoktur ama bizim hit gibi bir amacımız yok, amacımız halka hizmettir. İlerlememizdeki sevincimiz ise halka gerçekleri aktaran bir kaynak olduğumuzdan halkımızın sitemize erişmesinden dolayıdır. Vesselam.

   1. Bir web sitesine uğrayan,o websitesini günlük ziyaret eden yada görüntüleyen kişi sayısına hit denmiyor mu? Alexa.com, ise internetteki sitelerin ziyaret edilirlik oranlarını, dolayısıyla reyting sıralamasını çıkaran bir servis değil mi? sonuç olarak alexa hiti de belirtmiş olumuyor mu?….

    1. Sayın halk, olayı son günlerde sosyal medyada muhabbeti yapılan bir tabiri kullanarak anlatacağım. Şimdi olayı size Bilal’e(Erdoğan) anlatır gibi anlatıyorum.

     “Herhangi bir giriş sayısı, sayfa görüntülenme sayısı, hit peşinde olmadığımız kullandığımız görünüm başta olmak üzere yaptığımız tüm icraatlarda kendisini alenen göstermektedir.” demişiz onun yerine sıralamamız bu, lütfen arkadaşlarınızı çağırın, daha fazla tıklayın, bizlere yardım edin, ne olur beğenin, paylaşın tarzı bir çığırtkanlıkta bulunmak hit peşinde olmaktır. Halk Haber olarak bir yıldır en ufak bir şekilde herhangi bir mecrada böyle bir çağrımız olmadı, olmayacaktır.

     Yüce Allah(cc)’ın yardımıyla ve halkımızın teveccühü ile 1 yılda belirli bir konuma yükseldiğimiz, ilerlediğimiz hatta benzer sitelere oranla daha hızlı ilerlediğimiz izahtan varestedir. Alexa verisini vererek dostları sevindirmek, düşmanları ise üzmek istedik fakat sizin bu şekilde cımbızcı, art niyetli yaklaşımınız kullandığınız halk ismine yakışmamıştır. Hakkın Hakimiyetine Doğru gidilen süreçte Halk Haber olarak önemli bir iş yaptığımızın farkındayız ve tahriklere kapılmayacağız. Vesselam. (Not: Bu açıklamaları yaparken herhangi birine hesap verdiğimiz anlaşılmamalı sadece bu teknik detayın daha iyi anlaşılmasını amaçladığımızı bildiririz. )

     1. sizin halkçı yaklaşımınız, halkın yanında olmanız bu mu? halkla dalga geçmek…. ben yazınızda ve sitenizde gördüğüm sadece halk için – Allah için yapılan bu çalışmalarda, alexa verisinin ne önemi olduğunu öğrenmek istemiştim… Ama siz benle dalga geçiyorsunuz. Bilal yahudisiyle-ahrazıyla bir tutuyorsunuz. yaptığınız açıklama güzeldi ama keşke ‘bilale anlatıyormuş gibi ‘ demeseydiniz… neyse, bunu yayınlamanıza veya cevp vermenize gerek yok. Allah’a emanet olun!

      1. Süreç halkımızın önünde gerçekleştiği için yayınlamama lüksümüz yok. Biz şeffaflığımızla gurur duyuyoruz. Size zaten verilecek cevapları yukarıda verdik. Bundan sonra takdir halkımızındır. Vesselam.

 3. bütün engellemelere rağmen son hızla yeni youtube sayfası ve sitelerin açılması, bu halk düşmanlarına halkı engelleyemeyeceklerini gösteren iyi bir mesaj olmuş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu