CinayetlerEkonomiGazeteler'den...Halk Haber'den...Halkın DüşmanlarıProtestolarTürkiye GerçekleriZulümler

Çanakkale’de Borçlarını Ödeyemeyen Ramazan Kavalcı İntihar Etti

Çanakkale’de elektrikçilik yapan Ramazan Kavalcı ekonomik sorunları nedeni ile intihar ederek yaşamına son verdi.

Çanakkale’de elektrikçilik yapan esnaf Ramazan Kavalcı, intihar ederek yaşamına son verdi. 2 yaşında bir erkek ve 6 yaşında bir kız çocuk babası Ramazan Kavalcı’nın ekonomik sorunları nedeni ile yaşamına son verdiği ortaya çıktı. Evinde kendini asarak yaşamına son veren Kavalcı’nın bir gün önce arkadaşlarının yanında gelen telefonlara; “Eve ekmek götürecek param yok” dediği ileri sürüldü.

Ekonomik sorun ve ödenemeyen borçlar ölüm getiriyor. Son dönemde artan intihar haberlerine bir yenisi de Çanakkale’de eklendi. Geçtiğimiz günlerde Kocaeli’de “Çocuğumun isteklerini karşılayamıyorsam neden yaşıyorum” diyen İsmail Devrim, intihar ederek yaşamına son vermişti. Tüm ülkeyi üzüntüye boğan Devrim’in ardından Çanakkale’de de 3 ve 6 yaşlarında 2 çocuk babası 41 yaşındaki Ramazan Kavalcı, borçlarını ödeyemediği için evinde intihar ederek yaşamına son verdi. Kavalcı’nın tefeciye borçlandığı ileri sürüldü. Çanakkale’nin merkez Barbaros Mahallesi’nde meydana gelen olay, kentte kısa sürede yayıldı.

Olayın meydana geldiği 25 Eylül Salı günü, Kavalcı’nın eşi, 6 yaşındaki kızı Duru’yu okula götürmek için evden çıkarken, Ramazan Kavalcı’ya iki yaşındaki oğlunu kast ederek “Sen İsmail’in yanında dur, ben Duru’yu okula bırakıp geleceğim” diyerek evden çıktığı belirtildi. Kavalcı’nın, “Tamam ben de bir şeyler atıştırıp işe gideceğim” dediği, Kavalcı’nın eşinin, 2 saat sonra eve geri geldiğinde evin kapısını açamadığı, balkondan eve girmeyi denediği öğrenildi. Kavalcı, eve girdiğinde eşinin cansız bedeni ile karşılaştı.

BORÇLARI YÜZÜNDEN İNTİHAR ETTİĞİ İLERİ SÜRÜLDÜ

Olayın ardından yapılan incelemede, Ramazan Kavalcı’nın cebinden, borçlarının yazılı olduğu bir defteri çıktı. İddiaya göre elektrik dükkanı olan Kavalcı’nın tefecilere yaptığı borç giderek birikip 500 bin TL’yi buldu. Borçlarını ödeyemeyen ve alacaklıları tarafından sıkıştırıldığı bilinen Kavalcı’nın borçları yüzünden intihar ettiği belirtildi.

‘EVE EKMEK GÖTÜRECEK PARAM YOK’

Kavalcı’nın yakın çevresinden edinilen bilgiye göre; olaydan bir gün önce arkadaşları ile bir araya gelen Kavalcı’nın sık sık telefonunun çalması arkadaşlarının da dikkatini çekti. Yanında bulunan arkadaşları, farklı numaralardan birçok defa arandığına şahitlik etti. Arayanların alacaklılar olduğunu tahmin eden Kavalcı’nın arkadaşları telefon görüşmelerinde Kavalcı’nın, “Eve ekmek götürecek param bile yok” dediğini ileri sürdü.

Kavalcı’nın cenazesi bugün Hamidiye Camii’nden son yolculuğuna uğurlanacak.

Kavalcı’nın 16 Eylül tarihinde sosyal medya hesabından paylaştığı açlık sınırı ve asgari ücretle ilgili fıkra ise dikkat çekti. Kavalcı’nın son paylaştığı içerik fıkraya ilişkin bu fotoğraf oldu:

https://www.halkhaber.org/bir-dev-sirket-daha-konkordato-ilan-etti/

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close