Hüseyin Yahya CEVHER

Garibanlar ölürken siyonistler keyif çatıyor – Hüseyin Yahya CEVHER

garibanlar-olurken-siyonistler-keyif-catiyor-huseyin-yahya-cevher

Garibanlar ölürken siyonistler keyif çatıyor – Hüseyin Yahya CEVHER

Siyonizm mustazaf halkları oyalamak ve gerçek düşmanları olan müstekbirlere yani siyonistlere karşı kıyama kalkmalarını engellemek için sanal düşmanlar oluşturmakta bunu da çok uzun vadeli plan yaptıklarından dolayı, dün ne yediğini hatırlamayan gariban halklara güya sağlam delillerle sunmaktadır. Bu durumun en hazinlerinden birisi Azerbaycan-Ermenistan hattında yaşanmaktadır ki Dağlık Karabağ krizi siyonistlerin canları istedikçe kaşıdıkları bir yara hükmündedir.

Her hareketiyle korsan İsrail’in ve Büyük Şeytan Amerika’nın bir uşağı hükmündeki tağuti Azerbaycan rejiminin, değerli ve şerefli Azerbaycan halkı ile en ufak bir ilişkisi dahi yoktur ve olamaz. Aynı şekilde Rus emperyalizminin aleni kuklası olan, görev verildiği çerçevede aynen düşman gözüktüğü Azerbaycan misali siyonizme ve emperyalizme uşaklıkta her türlü maharetini sergileyen Ermenistan yönetiminin de gariban Ermenistan halkı ile alakası yoktur.

Savaşın sürdüğü, karşılıklı kayıpların verildiği, milletin hamasi nutuklar attığı bir ortamda böyle bir yazı yazmak pek normal değil aslında zira şu anda prim yapan Türküz, Müslümanız, Yaşasın Azerbaycan nutuklarıdır. Aslında yazı yazmama sebep Gunduz Aghayev isimli karikatüristin muhteşem eseri…[1] Karikatür izaha gerek olmadan olayı çok açık bir şekilde anlatmaktadır fakat altı boş olmasın diye bir kaç cümle yazalım dedim. Zira 2014 yılında çizilmiş olan karikatür bu iki ülke yönetiminin halklarını nasıl kandırdıklarını, kendileri keyif içerisinde günlerini gün ederken, olanın gariban halklara olduğunu, her iki ülkenin siyonist yöneticilerinin ise bir üst siyonist yönetim olan Rusya’ya bağlı olduğunu izah etmektedir.

siyonist-putin-ermenistan-azerbaycan

Pir Sultan Abdal’ın meşhur sözlerinden birisi olan “Demiri demirle dövdüler; biri sıcak biri soğuktu.İnsanı insanla kırdılar; biri aç biri toktu.” bu durum için ikisi de açtı şeklinde uyarlanabilir zira Azerbaycan onca yer altı zenginliğine rağmen halkının permeperişan yaşadığı bir ülke iken, Ermenistan da dört tarafı kara ile çevrili, yine tek suçu Ermeni olmak ve o ülkede dünyaya gelmek olan milyonlarca garibanı barındırmaktadır. Bu iki ülkenin halkı da ortak paydaları mustazaflıkta birleşmekte, kendilerini kandıran ve kullanan siyonistlerin tahrikleriyle yıllardır savaş sürüp gitmekte, halkların gündemi ne zaman kuklayı değilde kuklacıyı hedef almaya başlarsa ateşkes bozulmakta, bir taraf diğer tarafın mensuplarını katletmektedir.

Dağlık Karabağ, Azeri ve Ermenilere ait olan ortak bir topraktır. Bu iki millet orada huzur içinde yaşamayı hak etmektedir. 1823’de Karabağ’da 15729 Azeri aile, 4366 Ermeni aile yaşadığı ile ilgili bilgiler mevcuttur. 1832 yılı Rus Çarlığı resmi nüfus sayımında Karabağ bölgesinin %64.4’ü Müslüman, %34.8’i Ermeni olarak kayda geçmiştir. Karabağ 1919’da Azerbaycan’a bağlanmıştır. 24 Temmuz 1923’te Özerk Bölge ilan edilmiştir. 1989 yılında Azerbaycan meclis kararıyla bölgenin özerkliği kaldırılmıştır. 1991-1993 yıllarında, Ermenistan tarafından işgal edilmiş olup bu işgal günümüzde de sürmektedir.

İşgal kabul edilemez ve sona erdirilmesi gerekmektedir. Sovyetler’in çöküşünün eşiğinde uzun süre özerk bir statüye sahip olan Karabağ’ın özerkliğinin kaldırılması da pek olumlu bir adım değildir hatta siyonistlerin planlarıyla ilişkili bile olabilir. Uzun lafın kısası yönetimleri siyonist olan ülkelerdeki halkların birbirinden farkı yoktur ve bu halklar kendi ülkelerinin yönetimlerini ele aldıkları takdirde bu tarz problemler çok hızlı bir şekilde çözülecektir.

En güzel çözüm bölgede yapılacak bir referandum ile olayı halletmektir tabii ki işgal sürecinde rolü olan katillere gereken cezaların verilmesi ve suçlulara müsamaha gösterilmemesi gerekmektedir. İlerleyen süreçte tüm Kafkasya’da sınırların kalktığı, topyekün bir Kafkasya İslam Cumhuriyeti’nin kurulduğu ve bu devlette de Öz Muhammedi İslam’ın hakim olması en büyük temennimizdir. Yüce Allah(cc)’tan bir an önce mustazaf halkların bu bilinci kazanma sürecini hızlandırmasını temenni ederiz. Amin. Vesselam.

[1] https://www.halkhaber.org/2016/04/04/karikatur-azerbaycan-ermenistan-savasina-derin-bakis/

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 4 yıl önceye aitmiş yazı ama bence güncelliğini koruyor. Teşekkür ederim. Umarım konuda belgeler sunan çok daha akademik yazılar da kaleme alınır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu