Halk Haber'den...Halkın DüşmanlarıProtestolarSiyasetTürkiye Gerçekleri

Damata Yeni Görev

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kararıyla kararıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın yardımcılığına getirilen isimler belli oldu.

Varank’ın yardımcılarından biri Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın yakın arkadaşı Mehmet Fatih Kacır oldu. Borsa İstanbul’un eski genel müdür yardımcısı Çetin Ali Dönmez Varank’ın yardımcısı oldu. MÜSİAD YİK üyesi Hasan Büyükdere ise önce Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı’na atandı. Büyükdere aynı karar ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcılığı’nda görevlendirildi.

Yayımlanan kararnamelerdeki atamalar şöyle:

“Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında atama usullerine dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’nci ve 3’üncü maddeleri uyarınca Mehmet Fatih Kacır ve Çetin Ali Dönmez atarmıştır.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına, Cumhurbaşkanı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 12 ve 13’üncü maddeleri uyarınca Hasan Büyükdere atanmış ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına Bakan Yardımcısı olarak görevlendirilmiştir.

https://www.halkhaber.org/kamuda-tasarruf-cagrisina-ragmen-neden-5-yildizli-otelde-toplanti-yapildi/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu