Halk Haber'den...Halkın Düşmanlarıİhanetler

3. Havalimanı İşçileri İsyan Etti: Her Gün İki Ölü Çıkıyor

3. Havalimanı inşaatında çalışan işçiler kötü çalışma koşulları sebebiyle sabah 06.30 itibariyle eylem başlattı. 3.havalimanında çalışan işçi, her gün iki kişinin öldüğünü iddia ederek “Her gün iki ölü çıkıyor. Her gün yaralı arkadaşlarımız var. Şişli Etfal’de yatıyor bir tane arkadaşımız. Bize yoğun bakımda olduğu söylendi fakat bilgi alamıyoruz” dedi.

İstanbul’daki 3. Havalimanı inşaatında çalışan işçiler kötü çalışma koşulları nedeniyle sabah 06:30 itibariyle eylem başlattı.

Yağmur altında servis beklediklerini, şantiyedeki yemek ve barınma imkanlarının çok kötü olduğunu, tahtakurusu ve pire gibi sorunların da olduğunu vurgulayan işçiler, çalışma koşullarının düzeltilmesini istiyor.

Cumhuriyet’ten Denizcan Akar’ın haberine göre, sabah saatlerinde şantiye önünde toplanan çok sayıda işçi, servislerin çıkışına engel olarak tepkilerini dile getirdi.

İsmini vermek istemeyen bir işçi “Dün otobüs kazası oldu orada arkadaşımız yaralandı. Ondan önceki gün yine arkadaşlarımız yaralandı. Arkadaşımız çatıdan düştü o yaralandı. Metro göçüğünde arkadaşlarımız içeride kaldı. Söylenmiyor bunlar ” dedi.

‘ODALARIMIZ TAHTAKURUSU, PİRE DOLU’

Çalışma şartlarının çok kötü olduğunu vurgulayan 3. havalimanında çalışan işçi”Yağmurun altında bekletiyorlar. Odalarımız tahtakurusu, pire dolu” ifadelerinde bulundu.

YARISI SABAH İŞE ÇIKTI YARISI BURADA

Servislerin durdurulup yolların kapatıldığını belirten işçi, “İşçilerin yarısı sabah işe çıktı. Yarısı burada. Patronlar bizimle muhatap olmuyor, ‘bir hafta içinde hallolacak’ deyip erteliyorlar.” dedi.

İŞÇİLER İSYAN ETTİ: HER GÜN İKİ TANE ÖLÜ ÇIKIYOR

3. havalimanında çalışan işçi, her gün iki kişinin öldüğünü iddia ederek şöyle dedi; “Her gün iki ölü çıkıyor. Her gün yaralı arkadaşlarımız var. Şişli Etfal’de yatıyor bir tane arkadaşımız. Bize yoğun bakımda olduğu söylendi fakat bilgi alamıyoruz” dedi.

https://www.halkhaber.org/agustos-ayi-enflasyon-rakamlari-aciklandi-son-14-yilin-zirvesinde/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu