Kaynaklar'dan...

Zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemi’nden ayrılmayı unutmayın!

Otomatik-Bes-Cayma

Kısa adı BES olan ve patronlara fon yaratmak için kullanılacağı şimdiden belli olan Zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemi’nde ayrılmayı unutmayın.

BES’ten ayrılmak için sisteme dahil olduktan sonra 2 ay içerisinde bir dilekçe doldurarak bu dilekçeyi işverene veya emeklilik şirketine posta ve güvenli e-posta yoluyla iletmeniz yeterli. Bu cayma dilekçesinin ilgilisine ulaşmasından 10 iş günü içerisinde yapılmış olan kesintiler varsa geliriyle birlikte size iade edilir.

BES’ten şu dilekçeyle çıkılabilir:

6740 Sayılı Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu’nun Ek 2. maddesi uyarınca zorunlu olarak ……………… Sigorta Şirketi nezdinden emeklilik sözleşmesiyle emeklilik planına dahil edildiğim (…/…/2017) tarihinde tarafıma (ELEKTRONİK POSTA ya da YAZILI BİLDİRİM) yoluyla bildirilmiştir.

İlgili yasanın ilgili maddesi uyarınca bireysel emeklilik sözleşmesinden iki aylık yasal süre içinde cayma hakkımı kullandığımı tarafınıza bildiririm. Yasa uyarınca sigorta primime esas kazancım üzerinden kesilen katkı payı ile varsa hesabımda bulunan yatırım gelirlerinin tamamının on iş günü içinde banka hesabıma yatırılarak tarafıma iade edilmes hususunda gereğinin yağılmasını arz ve talep ederim. …/…/2017

Adı Soyadı
İmza
T.C. Kimlik No:
Banka Hesap No:
Adres:

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu