Halk Haber'den...

Suriye Düşmanları’nın itirafları Suriye buhranını kökten çözüyor -2- Gazi DİRENEN

dusmalarhatira
Suriye’de ve bölgede tarihin aldatmacasını, katliamları, oynanan oyunları, fitneleri, film fırıldakları, kurt olup da kuzu görünmeye çalışanları, kan içici zalim olup da ıslah edicilik iddiasında bulunanları, Allah’ın vaadi olan islam’ı yeryüzüne hakim kılma hareketi olan direniş hareketini sekteye uğratmaya çalışanları ispat ve delilleriyle elimizden geldiği kadarıyla ortaya koymaya çalıştığımız itiraflar yazımızın ikinci bölümünü de irdeleyeceğiz inşallah.

Geçmişi katliamlarla dolu batı ve yalakaları olan bölge ülkelerinin göz göre göre yalan ve iftiralarla bütün bir dünyayı kandırmaya çalışması ve bu sayede de Müslüman ülkeleri işgal etmesi Müslümanın derdiyle dertlenen herkesi rahatsız ettiği gibi bizi de rahatsız etmekte ve bu kötülüklerin önüne hadiste belirtildiği üzere elle, dille ve kalben buğuz ederek geçmeye çalışan bir fert olarak elimizle direk bir şey yapamasak ta dilimizle birilerine hakikati duyurabilme ve bu hakikatin kafirlere vurulan bir yumruğa dönüşmesi ümidi ile bu çalışmayı kendimize bir görev telakki etmekteyiz. Allah bu yolda yardımcımız olsun ve Hz.İbrahim’in atılacağı ateşe su taşıyan karınca misali bizi de o ecre eriştirsin.

Düşmanların gecelerini gündüzlerine katıp, bütün imkanlarını kullanarak hak cepheyi yenilgiye uğratmak için çalıştığı bir zamanda, Müslümanın derdiyle dertlendiğimizi iddia eden bizlerin boş durması ve bulanıklaştırılmış suyun berrak ve durgun hale getirilmesi için çalışmaması gerçekten vebali büyük bir hatadır, tembelliktir. Allah bu yolda yardımcımız olsun.
Biraz uzunca olan girizgahtan sonra geçen yazımızda kaldığımız yerden devam edelim ve elimizden geldiği kadar Suriye gerçeklerini ortaya koymaya çalışalım. Yazımızın birinci bölümünde teröristlere yabancı devletlerin ve kurumların direk desteklerini, teröristlerin eğitim aşamamalarını, terör ağababalarına hizmet eden medyanın yalan haberlerini, Suriye’de bulunan yabancı terörist varlığını kaynakları ile ortaya koymuştuk. Şimdide teröristlere verilen para ve silah desteklerini ve teröristlerin yaptıkları katliamları vereceğiz. Yazının fazla uzamaması ve daha dikkatli okunması açısından Suriye’ye halkının dost olup yönetim olarak tam düşman olan Türkiye’nin Suriye savaşındaki rolünü ve son olarak ta teröristlerin ve destekçileri olan devletlerin açık açık yenildiklerini itiraf ettikleri gerçekleri bir sonraki yazımızda açıklayacağız inşallah.
İtiraflar çok kısa açıklama ve başlıklar halinde verilecektir. Okuyucularımızdan istirhamımız itirafları kaynakları ile beraber takip etmeleridir, o zaman yazı tam anlam kazanmış olacaktır çünkü biz burada ayrıntılı bir şekilde vermeye kalksak yazı çok uzar ve okunmaktan çıkar.

TERÖRİSTLERE YAPILAN PARA VE SİLAH YARDIMI

Suriye’deki teröristlerin daha ilk günden ellerine silah almaları ve bu silahları direk sivillere yöneltmeleri Suriye’deki hareketin bir devrim hareketi değil yıkım hareketi olduğunu ispatlar niteliktedir. Ve bu silahların ülke içinden değil de direk dış destekli olması, Müslümanların baş düşmanı Büyük Şeytan Amerika ve İsrail tarafından finanse edilmesi teröristlerin asıl yüzlerini ve amaçlarını gün yüzüne çıkarmaktadır. ABD’li bir senatör direk itiraf etmektedir teröristlere silah yardımında bulunduklarını(1). ABD Savunma Bakanı Leon Panetta’da teröristlere silah yardımını çekinmeden söyleyenler listesinde yer almaktadır(2). Ve liste ABD’nin diğer yardımları ile devam etmektedir. Bunlar kısaca Beyaz Saray sözcüsünün silah gönderme itirafı(3), ABD Başkanı Barack Obama’nın Suriye’ye özel eğitilmiş bir timin gönderildi itirafı(4), Amerika dışişleri bakanlığı sözcüsü’nün Suriye’deki teröristlere ABD’nin 100 milyon dolar daha para yardımında bulunulacağı(5) itiraflarıdır. Bir diğer itiraflarda teröristler cephesinden gelmektedir. Yakalanan bir teröristin yalan haber uydurma merkezi olarak çalışan merkezlerin ihtiyacı olan teçhizatların direk Katar ve Dubai’den geldiğini, Almanya ve Macaristan ve Ürdün’ün de Suriye’deki teröristleri desteklediğini itiraf ediyor(6). Suriye ordusundan firar ettikten sonra sığındığı Türkiye’de Özgür Suriye Ordusu adlı terörist gruba katılan Mustafa eş-Şeyh, “kardeş ülkelerden”(ülkeler belirtilmemiş) silah aldık(7) diyerek savaşın dış mihraklı olduğu bir kez daha ortaya çıkmış oluyor. Özgür Suriye Ordusu’na dâhil muhalif Hazm hareketinden bir temsilci ABD yapımı 20 takım tanksavar füze sistemi teslim aldıklarını söylüyor(8). Başka bir teröristte Golan sınırında İsrail askerlerinden gıda yardımları aldıklarını ve İsrail askerlerinin teröristlerin geçişi için mayınlı araziyi temizlediğini itiraf ediyor(9). Siyonist bir araştırmacı ise İsrail rejiminin Suriyeli teröristleri çok yönlü desteklediğini açıklayarak(10) Siyonist rejimin Suriye savaşında ne kadar etkili ve yetkili olduğu gerçeğini yinelemektedir.

TERÖRİSTLERİN KATLİAMLARI

Suriye’deki teröristler sanki tarihin tozlu sayfalarından çıkıp gelmiş ve bilgilerimizi tazeler mahiyettedirler. Teröristlere bakınca insan biran kendini Uhut’ta, Sıffin’de, Nehravan’da, Kerbela’da hissediyor. Bir bakıyorsun Uhut savaşında Hz. Hamza’nın ciğerini yiyen vahşi Hind’i görüyorsun, bir bakıyorsun Nehravan’da Müslümanlığı şurda dursun insanlığını yitirmiş haricilerin Hz.Ali efendimizi sevdiğini söyleyen zavallı Müslümanı ve hamile hanımını vahşice katletmelerini görüyorsun, bir bakıyorsun Kerbela’da Peygamberimiz Muhammed Mustafa(sav)’nın biricik torunu olan cennet şehitlerinin efendisi Hz.Huseyin’in mazlumca ve vahşice katledilişini görüyorsun, bir bakıyorsun zalim Haccac’ların cesetlerden tepecikler oluşturduğunu görüyorsun, görüyorsunda görüyorsun. İşte şimdide bu zalimlerin ve kafirlerin soy olarak olmasa da zihniyet olarak torunlarının katliamlarını görüyoruz Suriye’de. Öyle katliamlar ki buna ne yürek dayanır nede zihnimiz, bu katliamlara yer ağlar gök ağlar, öyle katliamlar ki akla geldikçe tüyler diken diken olur, insanın içi daralır. En vahşi hayvanların bile yapamayacağı bir öldürme, parçalamadır ki bu vahşi hayvanlar bile bu manzaraya gerçekten dayanamaz. Diri diri kafa kesmeler, canlı canlı deri yüzmeler, bedeni parçalara ayırmalar, bombayla paramparça etmeler, kurşuna dizmeler, kimyasalla acı çeke çeke öldürmeler, döve döve kemikleri değil iç organları dahi parçalamalar say say biter mi bu insan bozması vahşi canavarların, piskopatların, ruh hastalarının, esrar keşlerin, dinsiz imansızların katliamları. Ve bu katliamları da kalkıp pervasızca ve soğuk kanlılıkla anlatmaları insanı iyice çileden çıkaran bir durum oluyor. İşte kendi dillerinden teröristlerin işledikleri katliamları itiraf edişleri.

İtirafları başlıklar halinde verip yazının okunaklı olması için fazlada uzatmadan verelim:

İdlib’te Askeri Güvenlik Müfrezesine saldırarak içinde bulunan görevlileri öldürdük

Suriyede yakalanan terörist soğukkanlılıkla işlediği vahşeti anlattı

Suriye’de yakalanan terörist silahlı eylemlerini ve katliamları itiraf etti

Öldürme tecavüz gasp ve daha bir çok eylemde bulunduk

Ürdün’den gelen El-Kaide teröristleri Suriye halkına karşı katliamlarını itiraf ettiler

Suriye’de tutuklu Suudi istihbaratı elemanı, 30 kişiyi öldürdüklerini itiraf etti

Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü: Muhalifler sivillere işkence ediyorlar

Teröristler kimyasal silah kullandıklarını itiraf ettiler

Suriye’deki isyancılar kimyasal saldırıyı yaptıklarını itiraf etti

Kafa kesip cesetleri parçaladık

Kimyasal silah attık, yine atarız

Allame Ramazan el Buti’ye suikat düzenledik

Anadolu Ajansı Suriye’de teröristlerin sivilleri katlettiğini itiraf etti

Katliamda eğitildikleri kadar soğuk kanlı olmak içinde eğitilen teröristler ne kadarda sakin bir şekilde itiraf ediyorlar katliamlarını, zaten soğuk kanlı olmasalar işleyebilir mi bu vahşeti. Normal bir insanın tavuk bile keserken elinin titrediği bir zamanda bu sadistlerin gözlerini kırpmadan insan boğazlaması çok iyi bir eğitim sürecinden geçtiklerini ve daha öncede bu tür katliamların teorik değil pratik olarak denemesini yaptıklarını ispatlıyor bu insanlık dışı öldürmeler. Çünkü beslendikleri zihniyet bu durumu ortaya çıkarıyor, Hindlerin, Yezitlerin, Mülcemlerin, Haccacların torunu olmak demek bu tür katliamları zevkle yapmak demektir. Ama akılları ermez ki ataları nasıl tarihe lanetle gömüldükleri gibi şimdi kendileri de meleklerin, insanların ve cinlerin lanetleriyle gömüleceklerdir tarihe ve gireceklerdir ebedi cehenneme. Ve atalarının karşısında duran hak cepheyi oluşturan Peygamber efendimiz ve onun pak Ehli Beyt’i nasıl bu gün rahmetle, duayla anılıyorsa ve dünya ve cennet ehli onları selamlıyorsa bu günde hak cephenin varisleri olan Ehli Beyt ve takipçileride hakkı hakim kılıp bunlardan bir tanesini bile yer yüzünde bırakmayarak kavuşacaklardır atalarına ve asıl diyarları olan cennetlerine. Bu dünya bir imtihan dünyasıdır, sınav dünyasıdır, Müslümanlarında günümüzde en büyük harici imtihanlarından biride Suriye meselesidir. Nasıl İmam Ali döneminde İmam Ali’ye karşı duranlar, ne kadarda namaz kıldıklarını, oruç tuttuklarını, çok çok ibadet ettiklerini iddia etseler de Hak Ali’den Ali Hak’tan ayrılmaz gerçeğine karşı durdukları için helak oldularsa bu günde İslam adına cinayet işleyen, cami, mescit, kabir yıkanlarda aynı helak’a müstehak olacaklardır.

Ehli Beyt’im Nuh(as)’un gemisine benzer binen kurtulur binmeyen helak olur hadisi şerif-i ile de dalalete düşmek istemeyen Müslümanların yol haritası 1400 yıl önce çizilmiştir, Gemi yapılmış ve yol almaktadır geminin bileti ise kafirlere meyletmeden bize yutturulmaya çalışılan Amerikancı İslamı değil, Öz Muhammedi İslamı yaşamak ve günümüzde İslamı devletleştirmiş ve kafirlere karşı mazlumları koruyan bir kalkan olan zamanın Ali sine uymaktır. Ne mutlu zamanın Ali sini bulanlara ve yolunda yürüyenlere.

1 -http://www.suriyegercekleri.com/2013/02/08/abdnin-suriyede-ki-teroristlere-yaptigi-yardima-bir-delilde-abdli-bir-senatorden-geldi/
2 – http://www.suriyegercekleri.com/2013/02/08/panetta-suriyedeki-teroristlerin-silahlandirildigini-itiraf-etti/
3 – http://www.suriyegercekleri.com/2013/08/22/abd-birkez-daha-suriyede-ki-teroristlere-silah-gonderdigini-itiraf-etti/
4 – http://www.islamaktuel.com/manset/obama-cianin-egittigi-komando-timlerinin-suriyeye-gectigini-itiraf-etti.html
5 – http://www.suriyegercekleri.com/2013/05/09/amerika-suriyedeki-teroristlere-simdiye-kadar-510-milyon-dolar-yardim-ettigini-itiraf-etti/
6 – http://www.suriyegercekleri.com/2011/12/02/suriyede-yakalanan-siyonist-gudumlu-teroristten-tarihi-itiraflar/
7- http://www.islamidavet.com/2012/09/03/ozgur-suriye-ordusu-kardes-ulkelerden-silah-destegi-aldiklarini-itiraf-etti/
8 – http://www.suriyegercekleri.com/2014/04/16/oso-temsilcisinden-itiraf-en-az-20-takim-amerikan-yapimi-tanksavar-fuze-sistemi-teslim-aldik/
9 – http://www.suriyegercekleri.com/2013/06/29/suriyeli-terorist-itiraf-etti-israilden-yardim-aldik/
10 – http://www.suriyegercekleri.com/2014/04/15/siyonist-bir-arastirmaci-israil-rejiminin-suriyedeki-teroristleri-cok-yonlu-destekledigini-itiraf-etti/

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. Devamınıda aynı aşk ve şevkle bekliyoruz. Allah razı olsun derdimizle dertlenmekle yetinmeyip gercekleri de ifşa eden HALKHABER’den

  2. Güzel bir çalışma Allah razı olsun Suriye konusunu sizin yazılarınızla daha iyi analiz edebiliyoruz.

  3. hocam tarihe not düşmeye devam. bu hakikatlerin yankısı çoğala çoğala halkımzı uyandıracak inşaallah

  4. gazi abi yazılarınızı ilgiyle takip ediyor ve adeta bir çok kesim için bir muamma olan suriye meselesini net bir şekilde ortaya koyuyorsunuz.yazınızın diğer bölümlerini bekliyoruz allaha emanet olun.

  5. bu yazılanlar tarihe büyük puntoyla düşülen notlardır. Aman ha aman gaflet yok, yazmaya devam.Allah razı olsun hocam.

  6. Birinci bölümden daha akıcı olduğunu düşündüğüm yazının üçüncü bölümünü merakla bekliyorum. Allah razı olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu