Halk Haber'den...

Sorgulamak lazım!!! – Said Hilmi CİHAN

sorgulamak-lazim

Sorgulamak lazım!!! – Said Hilmi CİHAN

Ve derler ki: “Eğer dinlemiş olsaydık ya da akıl etmiş olsaydık, şu çılgınca yanan ateşin halkı arasında olmayacaktık” (Mülk Suresi / 10.Ayet)

İşte Allah-u Teala yüce kitabın da akletmeyenleri, söz dinlemeyenleri, haktan hakikatten yüz çevirenlerin sonunun çılgınca ateş olduğunu bize bildiriyor… Allah(cc) hakkı, hakikati, mükafatı, cezayı bize belirtmiş… Peki buna rağmen ortada bir haksızlık varsa, bir dengesizlik varsa, bir zulüm varsa, iki yüzlülük varsa(iman edenlerle karşılaştıkları zaman,”inandık” derler. Fakat şeytanlarıyla(münafık dostlarıyla)yalnız kaldıkları zaman,”şüphesiz,biz sizinle beraberiz.biz ancak onlarla alay ediyoruz” derler.)(Bakara Suresi, 14.Ayet)

Yani ortada bir dengesizlik, yüzsüzlük, arsızlık, ikili oynama varsa… İşte o zaman sorgulamamız lazım.

Hani diyor ya malum şahıs sorgulamak lazım…; Gerçekte neyi, kimi, nasıl sorgulamak lazım?

Sorgulayalım o zaman.

Amerika terör bahanesiyle girdiği Afganistan’da yüzbinlerce, ardından Irak’a girdiğinde en az 1,5 milyon insan, masum kadın, çocuk demeden katletti. Coniler tarafından müslüman kadınlara tecavüz edildi, masumlar öldürüldü…Ardından coniler için evlerine sağ salim dönmeleri için dua edildi.Sorgulamak lazım!!!

Amerika, müslüman Irak’ı bombalarken müslüman Türkiye’nin hava sahasını kullandı sorgulamak lazım!!!

Savaş uçakları kaç sefer iniş- kalkış yaptı sorgulamak lazım!!!

Ve buna çanak tutan, müsaade eden izin veren Erdoğan ve hükümeti değil miydi? Müslümanım diyen bunu yaparmı? Bu nasıl bir dünya liderliği sorgulamak lazım!!!

Mavi Marmara gemisi de müslümanlar, katil siyonist askerlerce acımasızca vurulup katledildikten sonra israil’e tepkiniz ne olmuştu ki? Sorgulamak lazım!!!

Gemideki toplanan yardımlar nereye gitti? Niye geri getirilmedi sorgulamak lazım!!!

Van münit (bir dakika) dediniz ama israil ile ticari ve ekonomik antlaşmaları katladınız sorgulamak lazım!!!
Baktığımızda Suriye’nin lideri Beşşar Esad ile kahvaltı yapıp, kardeşim Esad deyip kahvaltıdan sonra ne çabuk düşman oldunuz sorgulamak lazım!!!

Türkiye’deki protestocuları terörist ilan edip Suriye’deki fitnecilere devrimci dediniz sorgulamak lazım!!!

Sözde cihatçılara=ÖSO=El Nusra=El Kaide=IŞİD teröristlerine her türlü desteği verdiniz sorgulamak lazım!!!

Kafa kesme, tecavüz, işkence insanları yerinden yurdundan etme sözde cihatçılarınız tarafından yapılırken sesiniz çıkmadı sorgulamak lazım!!!

Türkiye’deki seçimlere demokrasi dediniz, halkın iradesi dediniz…Suriye’de seçimi halkın iradesi ile yüksek oranda kazanan Esad’a saygı duymadınız sorgulamak lazım!!!

Halkımız sizi bildi bileli Amerika ve İsrail dostluğunuzdan başka bir şeyinizi görmedi…Ne zaman gerçek manada İsrail’e tavır, Amerika’ya kafa tuttunuz sorgulamak lazım!!!

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Müslüman halkımıza yaptığınız bunca ihanete rağmen ,halen daha halkımızı nasıl da uyutuyorsunuz sorgulamamız lazım.. Allah razı olsun güzel bir yazı

  2. halk haberi durmaksızın yeni yeni kalemlerin geldiğini görmek, zalimlerin inadına inadına Hakkı haykıran Saidlerin,Hilmilerin yazdığını görmek cihana değer. HOŞGELDİNİZ HALK HABERE. DOĞRU HABERE. KALEMİNİZ KESKİN, DİMAĞINIZ DOLU OLSUN.HAYIRLI OLSUN.

  3. Öncelikle Said Hilmi hocamıza hoşgeldiniz diyorum. Allah razı olsun mahkemeyi kurdunuz sorguya başladınız, tez zamanda yolcu edersiniz inşaallah

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu