Kaynaklar'dan...

Parasızlık nedeniyle çocuğunu tedavi ettiremiyor

Kayra

Bursa’da Büşra Kayra, 15 ay önce dünyaya gelen spastik engelli oğlu Yusuf’u parasızlık nedeniyle tedavi ettiremediklerini belirtti.

Bursa’da yaşayan 22 yaşındaki Büşra Kayra, 15 ay önce dünyaya gelen spastik engelli oğlu Yusuf’u parasızlık nedeniyle tedavi ettiremediklerini belirterek, “Bir anne için yavrusuna karşı çaresiz kalmaktan daha kötü bir şey olamaz” dedi.

Bursa’da Büşra ve Fatih Kayra çifti iki yıl önce evlendi. Asgari ücretle çalışan çift, 15 ay önce erken doğumla dünyaya gelen çocuklarına Yusuf adını koydu. Aile, çocuklarının spastik engelli olduğunu 9 aylıkken öğrendi. Kısıtlı gelirleri ile çalmadık kapı bırakmadıklarını söyleyen Büşra Kayra, “Yavrumun spastik engelli olduğunu öğrenince yıkıldık. Ne yapacağımızı şaşırdık. SGK masrafların tümünü vermediği için çaresiz kalıyoruz. Dolayısıyla oğlumun kendini geliştirmesi için yapılması gerekenleri yerine getiremiyoruz. Kahroluyoruz. Bir anne için yavrusunun karşısına da çaresiz kalmanın ne kadar zor olduğunu Yusuf ile anladım” dedi. Büşra Kayra, çocuğunun tedavisi için istenilenlerin karşılanmasını ve gerekirse kök hücre tedavisi yapılması için imkan sağlanmasını istedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu