Yazarlar'dan...

Milletvekiline kıyak gariban halka dayak – Gazi DİRENEN

Hafata sonu bir yakınımın kırtasiyesinde oturuyordum içeriye 45 yaşlarında bir abimiz girdi, bilgisyar çıktısı alacakmış,ama abimiz bayağı dertli ki halini bildirmek zorunda kaldı ve dedi ki ya kardeşim şu çocuğun ödevine tam 40 tl harcadım ödev de ödeve benzemiyor, ben de dedim abi halkımızın şu garibanlığında öğretmenlerin böyle masraflı ödevler vermesine çok kızıyorum, halk bir tutam ekmeğe muhtaçken böyle masraflı ödevlerin verilmesi zulümdür dedim ve eğitim sistemimizin ne halde olduğu ortada deme gereği duydum.Abimiz çok dertliymiş bende biraz konuşma meyilli olunca iyice açıldı ve asıl gerçeği utanarak söyledi.

-Ben dedi; Çarşı merkezde seyyar satıcılık yapıyorum, ama belediye bize dediki bu seyyarları artık buradan kaldıracaksınız bundan sonra hiçbir seyyar burada satış yapamaz, yaptığı durumda zorla kaldıracağız demiş. Abimiz diyorki biz kaçak bir iş yapmıyoruz ki senelik ben durduğum yer için 1200 tl kira parası veriyorum helalinden evime ekmek götürmek için uğraşıyorum ama bizim ekmeğimize mani oluyorlar dedi, dedi ama asıl gerçek içimizi dağlayan halkımıza reva görülen asıl gerçek abimizin ağzında utanarak döküldü. Çok afedersiniz ama kendimi acındırmak istemiyorum benim iki kolumda sakat ve sakat olduğuna dair raporumda var bu yüzden askerede göndermediler dedi, özürlülük durumumdan dolayı 15 senede emekli olabiliyorum, olabiliyorum ama özürlülük durumum %40’ın üstünde olması gerekiyor, benim durumumda %56 ve bu haktan faydalanmak için başvuru yaptım bana bu belgeyi kabul etmeyiz git yeniden al dediler bende bir hastaneye gittim bu sefer hastane % 47 ye düşürdü benim durumumu, bu belgeyide götürdüm bunu da kabul etmediler. Ankara’ya gideceksin oradan alacaksın dediler Ankara’ya da gittim Ankara %38 verdi. Sırf bu haktan faydalanmamam için benim özürlülük durumumu %40’ın altına düşürdüler. Tam 17 senedir primimi ödüyorum ve dahada ödeyeceğim, ödeyeceğimde belediye çalışamassın diyor devlet emekli yapmam diyor ne yapacağım ben şimdi diye içini döktü bize.

Hemen aklıma Milletvekillerine yapılan kıyak yasa geldi ve abimize dedim seni 15 yılda emekli yapmayanlar kendileri 2 yılda emekli olacaklar ve 7000 tl emekli maaşı alacaklar dedim abimizin cevabı gecikmedi “zehirle zıkkım olsun, haram olsun dedi” musade alarak vede kafanızı ağrıttım kusura bakmayın diyerek çıktı.

İşte kesinlikle bizim vekilimiz falan olmayan kendilerine iki koyun bile emanet etmeyeceğimiz vekiller çıkarılan yasadan sonra “Milletvekillerine kıyak gariban halkımıza ise dayak” tabiri kanaatimce tam yerine oturdu gibi. Allah halkımızın yardımcısı olsun bu kadar izzetli ve iffetli bir halka reva görülen bu zulum elbet bir gün reva görenlere dönecek ve halkımızın haktan aldığı güçle vuracağı tokatı yiyecekler. Vesselam

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Amcamız az bile söylemiş. Alçaklar hem kendilerine kıyak geçerler Bülent Arınç ta ” halkımız bunlarıda bir müddet sonra unutur” diyecek kadar alçalabiliyor. Adamın tuzu kuru doğru söylüyoe. Unuturuz biz. Neleri ıunutmadıkki. Bu da unutulut. Aklıma eski bir parça geldi ” bu da gelir, bu da geçer, dayanmalısın, alışmalısın” biz bunlarada alışırız. Allah sonumuz hayr ede.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu