Kaynaklar'dan...

Fethullah GÜLEN ve Abraham FOXMAN’ın ilişkisi ve samimiyeti…

Fethullah GÜLEN ve Abraham FOXMAN’ın ilişkisi ve samimiyeti…

fethullahgulen-abrahamfoxman-3

fethullahgulen-abrahamfoxman-2

fethullahgulen-abrahamfoxman-1

Abraham Foxman yahudilere iftira atılması ve hakaret edilmesi karşısında duran bir örgütün ADL (Anti Defamation League) başkanıdır.
Fethullah Gülen sadece Papa ile değil,farklı din mensuplarından pek çok kimselerle diyalog görüşmeleri yapmıştır. Mesela Ortodoks Patriği Bartholomeos,Hahambaşı Bakshi Doron,Vatikan’ın İstanbul temsilcisi monsenyör Georges Marovitch,Kadim Süryani Katolik Cemaati Metropoliti Yusuf Çetin,Süryani Katolik Patrik Vekili Yusuf Sağ,Kadim Süryani Cemaati Piskoposu Samuel Akdemir,önemli bir Musevi örgütü olan ADL (Anti Defamation League) Başkanı Abraham Foxman,Katoliklerin önde gelen liderlerinden Kardinal John O’Connor’la diyalog görüşmeleri yapmıştır. Ayrıca Dünya Kiliseler Birliği (CMEP) üç kişilik bir heyetle,Gülen’e barış adına ziyarette bulunmuş ve Amerikan Yahudi Örgütleri Başkanları Konferansı (AYOBK) Heyeti’yle de görüşmüştür. Gülen bunlardan başka pek çok diyalog görüşmeleri de yapmıştır.

Yukarıdaki metin Fethullah GÜLEN’e atılan iftiraları(!) temizlemek için kurulmuş bir siteden(http://www.iftiralar.org/fethullah-gulen-hocaefendiye-atilan-iftiralar/1463-fethullah-gulen-hocaefendi-ile-abraham-foxman-arasindaki-iliski-ne.html) herhangi bir oynama yapılmadan alınmıştır.
Peki soruyoruz bu kadar gayrimüslim ile görüştünüz acaba ne kadar İslami önder ve kuruluşla görüştünüz?

ADL: Anti-Defamation League B’nai B’rith’in bir koludur.Yahudiliğe veya Siyonizme kenarından bile dokunanlara hemen Anti-Semitik damgası vurarak onları büyük bir insanlık suçu işlemiş durumuna düşürerek mahvetmeye çalışan ve her zaman bunu başarmış olan son derece saldırgan bir kuruluştur.Bu kuruluş aynı zamanda Fethullah Gülen’in bazı kitaplarını bedava basıp dünyanın dört bir tarafına dağıtmaktadır.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. sahra hocanın nen işler yaptığı ortada sizin gibi kişileri köle yapıp parasını pulunu imanını çalmak gerizekalı kağancık

  2. Vermiş olduğunuz bağlantıyı zaten biz haberimizin içeriğinde paylaştık. Amacımız kimseyi karalamak değil, durumu netleştirmektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu