Kaynaklar'dan...

Bolivya anti-emperyalist askeri akademi açacak

evo-morales

Bolivya yönetimi, anti-emperyalist bir askeri akademi açılacağını duyurdu. Akademinin amacı ABD’nin bölge ve dünya politikalarına karşı durmak olacak.

Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, yeni bir bölgesel askeri akademi kuracaklarını söyledi. Anti-emperyalist bir askeri akademi hedeflediklerini söyleyen Morales, yeni açılacak kurumda, ABD’nin emperyalist varlığını karşılamak için eğitim verileceğini söyledi.

Bolivya’nın doğusundaki Santa Cruz kentinde açılacak okula, Juan Jose Torres’in adının verileceği ve okula başlangıçta 100 öğrencinin alınacağı duyuruldu.

Bolivya Savunma Bakanı Reymi Ferreira ise, “anti-emperyalizm okulu, ABD’nin okulları aksine hayatı korumayı amaçlıyor” diyerek, ABD’nin Amerika kıtası üzerine açtığı askeri okulda “beyni yıkanmış ordu subaylarının” düşmanın Latin Amerika halkları olduğuna inandırıldığını ve onlara insanları öldürmenin normal ve hukuki bir şey olduğunun öğretildiğini söyledi.

Ferrerira, askeri okulda öğretilecek anti-emperyalist doktrinin, ülkenin egemenliğine karşı tehlikelerin sezilmesini de sağlayacağını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu