Kaynaklar'dan...

Aşı yapılan bebek 1 gün sonra öldü

bebek
Bursa’nın Gemlik ilçesinde, 2 aylık bir bebek aşı vurulduktan bir gün sonra hayatını kaybetti. İkinci aydan itibaren bebeklere vurulan karma aşısını olan 2 aylık Melisa’nın, aşının akşamında hafif ateşlendiği ve sabah ise ailesi tarafından nefes alamadığının fark edildiği bildirildi .

Acılı anne Fatma Yurtlu, sabah erken saatte bebeğini emzirdiğini; ancak kocası Mahmut Yurtlu’nun işe giderken bebeğin kusmuş olduğunu fark ettiğini söyledi. Anne Yurtlu, minik Melisa’yı hemen Gemlik Muammer Ağım Devlet Hastanesi’ne götürdüklerini; fakat burada yapılan muayenede bebeğinin öldüğünün anlaşıldığını anlattı.

Acılı aile, perşembe günü üç ayrı aşı olan iki aylık Melisa’nın fenalaşmasının aşıdan kaynaklandığını ileri sürdü. Yetkililer ise, aşının bebeğin bünyesine göre düzenlendiğini ve doğrudan ölüme sebebiyet verme ihtimalinin zayıf olduğunu söyledi. Polis ve nöbetçi savcının incelemesinin ardından Melisa Yurtlu’nun cansız bedeni kesin ölüm sebebinin anlaşılması ve toksikoloji ile kan testlerinin yapılması için Bursa Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu