Halk Haber'den...

Amerikancı/ Amerika destekli Komünizmle Mücadele Derneği üyesi ilginç kişiler…

amerikanci-kmd

Komünizmle Mücadele Derneği üyesi ilginç kişiler:

4. Türkiye Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel Komünizmle Mücadele Derneği’nin fahri başkanlığını yapmıştır.
Şarkıcı Tarkan’ın dedesi Fethi Tevetoğlu Komünizmle Mücadele Derneği’nin kurucuları arasındadır.
Fethi Tevetoğlu, ırkçılık düzeyinde bir milliyetçi ve tuhaf gelecek ama Amerikan hayranıydı. Zaten Dernek üyeleri Amerikan dostu olduklarını ifade etmekten çekinmiyorlardı. Fethi Tevetoğlu bakın neler söyledi:
‘Bilhassa Birleşik Amerika’ya olan içten samimi bağlılığımız ve inancımız, bu milletin insan hak ve hürriyetlerinin başarısı için tarihte örneği görülmemiş bir fedakarlık ve mesuliyeti istekle üzerine almasını takdir edişimizdendir.’Hatta işi, büyükelçi İhsan Sabri Çağlayangil ve Amerikalı yetkililerle beraber Amerikan Bayrağıyla fotoğraf çektirmeye kadar götürüyordu.Komünizmle Mücadele Derneği’nin kuruluşunda Amerikan etkisi ve desteği o kadar açıktı ki kimi şubelerin açılışında masa sandalye alacak para bulunamayınca Amerikan elçiliğine gidiliyor ve oradan alınan parayla dernek binası döşeniyordu.

Risale-i Nur hareketini saptıran Avukat Bekir Berk, Komünizmle Mücadele Derneği’nin en aktivist üyesiydi.

Komünizme Karşı Mücadele Dergisi’nin hem sahibi hem de yazı işleri müdürü yine Risale-i Nur hareketini saptıran Avukat Bekir Berk’ti.

Erzurum Komünizmle Mücadele Derneği’nin kurucularından biri de Fethullah GÜLEN’di.

Recai Kutan Komünizmle Mücadele Derneği’nin Diyarbakır şube başkanıydı.

Derneğin ziyaretçilerinden Abdullah Öcalan ile gazeteci Avni Özgürel’in 1993’te yaptığı röportajda;
“‘Basın toplantısından sonra Öcalan’la dergi için özel söyleşi de yaptım. O özel görüşme sırasında kendisine sordum. ‘Ankara’da İzmir caddesinde Fikir Ajansı diye bir yer vardı. Yanlış hatırlıyor olabilirim ama birden bir şey çağrıştırdı. Bende ‘seni orda gördüm’ gibi bir his uyandı, dedim. Bana ‘yoo, doğru hatırlıyorsun. Ama ben bunları bir müddet sonra açıklayacağım’ dedi.” ifadeleri geçmektedir. Bir müddet sonra açıklarım dedi ve 1999 yılında açıkladı. Görüntülü olarak izlemek için tıklayınız.

Fikir Ajansı Komünizmle Mücadele Derneği’nin kontrolünde bir ajanstı. Sahibi Refik Korkut. Korkut, aynı zamanda Komünizmle Mücadele Derneği üyesiydi ve derneğin yayınlarını basıyordu. Ama bir yandan da MİT’le irtibatlıydı. Öcalan’ın ileride açıklayacağım dediği kendisinin de içinde bulunduğu devlet-MİT-PKK bağlantısından başka ne olabilir ki?

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. sayfanızı beğeniyorum ve zevkle takip ediyorum, lütfen bu derneğin abd ile olan ilişkisini dahafazla aydınlatır mısınız?belge varsa iyi olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu