Kaynaklar'dan...

AKP’nin Zonguldak Belediye Başkan Adayı Ali Bektaş: Kapısını çaldığım “hırsız var” diye bağırıyor

her-kapisini-caldigim-hirsiz-var-diye-bagiriyor

Seçim gezileri sırasında sıkıntılar yaşadığını söyleyen AKP’nin Zonguldak Belediye Başkan Adayı Ali Bektaş, kapısını çaldığı kimi vatandaşların “Hırsız var” diye bağırdığını söyledi.

AKP Zonguldak Belediye Başkan adayı Ali Bektaş, Zonguldak Endüstri Meslek Lisesi’nde öğretmenleri ziyaret ederek, 30 Mart’ta gerçekleştirilecek Yerel Seçimler destek istedi. Seçim gezileri esnasında kendisiyle selamlaşmak istemeyen insanların olduğunu belirten Bektaş, “Arkadaş bizimle selamlaşmak istemedi. Bir eve gittik ‘Hırsız var’ diye bağırmaya başladılar. Keşke belediye başkanlığı seçiminde Kozlu’dan aday olsaydım. Rahattım. Herkesi isim isim tanırdım” diyerek sıkıntısını ve pişmanlığını dile getirdi.

Kimseden zorla oy istemeyeceklerini belirten Bektaş, “Yaşadığımız şehirde yaşanacak hal kalmadı. 5 dakika durup düşünün böyle bir şehirde gerçekten yaşamak ister misiniz? Seçim bitince aynı sıkıntılar ve aynı çamurlu yollarda yürümek, trafik çilesi çekmek ve kirli havayı solumak ister misiniz? Siz öğretmenler çocuklarımıza nasıl şefkatle davranıyorsanız, bizde şehrimiz insanlarına öyle davranmalıyız. Hepiniz eğitimci aklı başında insanlarsınız. Nasıl bir şehirde yaşamak istediğinize siz karar vereceksiniz. Biz kimseye zorla bize oy verin demeyiz. Hükümetle hesaplaşma içine de girebilirsiniz. Yapacağınız sizin bileceğiniz iş. Herkesin görüşüne saygı duyuyorum.” dedi.

Seçim gezileri sırasında kendisine tavır koyan vatandaşlara seslenen Bektaş şunları söyledi:

“Ben bu insanları anlamıyorum. Geçenlerde bir mahalleye gittik. Arkadaş bizimle selamlaşmak istemedi. Bir eve gittik ‘Hırsız var’ diye bağırmaya başladılar. Ötekileştirmek budur. Bizim gelenek ve göreneklerimizde insana insan gibi davranmak vardır. Benim alnım ak. Benim hayalimde kentime iyi hizmet etmek var. Bazen düşünüyorum. Keşke belediye başkanlığı seçiminde Kozlu’dan aday olsaydım. Kozlu’dan yüzde 80 oy alır belediye başkanı seçilirdim. Rahattım. Herkesi isim isim tanırdım.

İnsanlar Zonguldak’ta böyle bir yaşantıya layık değiller. Eski düşünceler değişmezse Ali Bektaş’ın yapabileceği bir şey yok. Biz bunların çoğunu aşmışız. Hem düşünce olarak hem de fikir olarak aştık. Bize örümcek kafalı diyorlar. Ben 1979 yılında Amerikan bursu kazandım. TÜBİTAK matematik yarışmasında ikinci oldum. Düşündüğünüz zaman şimdi kim örümcek kafalı? Düşüncemden dolayı örümcek kafalı mıyım ben? Her zaman söylerim insanların görüşüne saygı duyarım” dedi. Okul Müdürü Burhan Kuzu, Bektaş’a seçilirse Kozlu’da yaptığı eğitim çalışmalarının aynısını Zonguldak’taki okullar için de istediğini söyleyerek, başarılar diledi.

Kaynak: Sabriye Aşır/Odatv.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu