Kaynaklar'dan...

Ak Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı: Alkol kullandım. Sosyal bir içiciyim

AliServerYazgan

Bodrum’dan AK Parti adayı olan Ali Server Yazgan, alkolle ilgili açıklamalarının arkasında durduğunu söyledi.

Geçen Pazar günü Ak Parti İlçe Divan Kurulu Toplantısı’nda alkol ile ilgili sözleriyle dikkatleri üzerine çeken Ak Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Ali Server Yazgan, yeni açıklamalarda bulundu.

Bir televizyon programına katılan Yazgan, bazı toplantı ve kokteyllerde bir bardak şarap içtiğini bunun da normal olduğunu söyledi.

Yazgan, önceki açıklamalarını hatırlatıp “İnsanın pankreası sağlamsa, ciğeri sağlamsa, cebinde parası varsa ve çocuklarını eksik bırakmıyorsan kardeşim, sabaha kadar iç. Sana mani olan yok” sözlerinin arkasında durduğunu söyledi.

Belediye Başkan adayı Ali Yazgan açıklamalarına şöyle devam etti:
“O ifadeler tamamen doğaçlama ifadelerdi, içimden gelen şeyleri söyledim, samimi bir ifadedir aslında. Ben sık sık Bodrum’da gezerken insanların bana sorduğu bir şey. Alkolle ilgili nasıl bir düzenleme yapacağımdı. Benim ve partimin kimsenin ne kılık kıyafetiyle, ne yaşamıyla ne de siyasi düşüncesiyle bir sorunu yok, herkes istediği gibi özgür yaşayabilmeli.

Tabi Bodrum bir turizm beldesi ve bazı beklentileri var. Sahil kesiminin bizi öcü gibi göstermesine bir tepki olarak bu ifadeleri kullandım ve bu ifadelerimin arkasındayım. Ama tabiki bazı şartlarımız var. İnsan alkol kullanıyorsa ciğer ve pankreası sağlam olmalı, maddi durumu yerinde ise ailesine eşine zarar vermiyorsa. Ancak arabaya alkollü biniyorsa buna da dur diyebilmeliyiz.”

Alkol kullanıp kullanmadığına yönelik bir soruya “Alkol kullandım. Sosyal bir içiciyim” diye cevap veren Yazgan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Yani özel gecelerde düğün derneklerde bir bardak kırmızı şarap içerim. Sayın Başbakan’ıma yerden göğe kadar katılıyorum. Bu bir alışkanlık, tıpkı sigara gibi. Ama burası Bodrum ve burada turizm yapıyoruz. Dünyaya açılıyoruz yani Bodrum’da kimse bu konuda beni eleştirmedi…”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu