Kaynaklar'dan...

Hataylı Genci Gasp Eden ve Öldüren Suriyeli Yakalandı

gasp-suriyeli

Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde ağır kokular gelen evde elleri kelepçeli, ayakları ve ağzı bağlı halde cesedi bulunan 27 yaşındaki Ferhat İlkem’in katil şüphelisi olduğu ileri sürülen Suriyeli 32 yaşındaki Z.G., ülkesine kaçmak isterken yakalandı. İlkem’in Pınarbaşı Mahallesi 226 Sokak’ta 21 Kasım’da Suriyeliler tarafından kiralanan evden kötü kokular gelmesi üzerine komşuları durumu polise bildirdi.

Eve giren polis, elleri kelepçeli, ağzı ve ayakları bağlı halde Ferhat İlkem’in cesedini buldu. Olayla ilgili evi kiraladığı belirlenen 3 Suriyeli ise gözaltına alındı. Adları açıklanmayan Suriyeliler tutuklanırken katil şüphelisinin de yine Suriyeli Z.G. olduğu belirlendi.

Polis, Sivas’ta harita teknikeri olarak çalışan ve olaydan 2 gün önce eşi Ebru İlkem’in doğum yaptığı öğrenilen Ferhat İlkem’in katil şüphelisinin Suriye’ye kaçabileceği ihtimali üzerinde durdu.

İlçedeki ve Hatay’daki geçiş güzergâhlarındaki güvenlik ve mobese kameralarını tarayan polis, Z.G.’nin Suriye’ye gitmeye çalıştığını saptadı. Polis, Reyhanlı İlçesi’nin köylerinde önlem alarak katil zanlısını kaçak olarak ülkesine geçiş yapmak isterken kıskıvrak yakaladı.

Ferhat İlkem’i parası ve cep telefonu için öldürdüğü belirlenen Z.G., İskenderun Emniyet Müdürlüğü’nde sorguya alındı. Suçunu itiraf eden zanlı, sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Kaynak: http://mihenkhaber.com/2013/12/01/hatayli-genci-gasp-eden-ve-olduren-suriyeli-yakalandi/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu