Protestolar

Video – Kilisli vatandaş: Eğer bu memleket satıldıysa satıldığını söylesinler…

Kilisli vatandaş: Eğer bu memleket satıldıysa satıldığını söylesinler…


Kilis’te, geçen Cuma günü düşen roket ile yaşamını yitiren 63 yaşındaki Hatice Evran’ın yakınları önlem alınmamasına tepki gösterdi. Evran’ın oğlu ‘Kilis’i gözden çıkardılarsa bilelim ona göre davranalım. Eğer bu memleket satıldıysa satıldığını söylesinler biz kendi derdimize düşelim’ sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Mehmet Rıfat Kazancıoğlu Mahallesi’nde oturan Hatice Evran, geçen Cuma günü Suriye tarafından atılan roketin infilak etmesi ardından vücuduna isabet eden şarapnel parçaları ile yaşamını yitirdi. Patlamanın etkisiyle oturduğu evin camı ve odalarında şarapnel parçalarının oluşturduğu hasar halen dururken, ölen 4 çocuk annesi Hatice Evran’ın oğlu Veysel Evran, bir an önce saldırıların sona ermesini istedi.

Annesinin ölümünün kendilerini yıktığını ancak, ölümlerin önünün alınamadığını belirten Veysel Evran, “Başka kimsenin ölmemesini istiyoruz. Saldırılar, ölümler devam ediyor. Başka canlar yanmasın, başka insanlar annesiz kalmasın. Annemizin taziyesine insanlar korkudan gelemiyor, bize telefonla can güvenliğinden dolayı dışarı çıkamadıklarını söylüyor. Bizi böyle korkuya sevk etmeye kimsenin hakkı yok” dedi.

Hatice Evran’ın kızı Dilek Evran da elindeki Türk bayrağını göstererek, “Annem şehit oldu. Cumhurbaşkanımıza soruyorum annem bir başsağlığını haketti herhalde. Benim annem hiç kimsenin umrunda değil.Devleti yönetenlerin Kilis umrunda değil. Bu vebalin altından nasıl kalkacaklar bilmiyorum. Bu dünyanın bir de öbür dünyası var. Cumhurbaşkanı ve Başbakanımıza hakkımızı helal etmiyoruz.” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İlahi halkımızın düşnanlarını şu mubarek üç aylarda sana şikayet ediryoruz. Eğer ıslah olacaklarsa sen ıslah et. Eğer ıslan olmayacaklarsa sen KAHHAR İSMİ ŞERİFİNLE kahru perişan eyle YA RAB. Ülkemize hayırlı sahipler gönder İLAHİ,,,,,,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu