Halkın Düşmanları

Video – Efkan Ala kendisine asgari ücret tepkisi gösteren kişiye maval okuyor…


İçişleri Baknı Efkan Âlâ’ya asgari ücret konusunda tepki gösteren bir yurttaş “Açız aç. 4 çocuk var geçinemiyoruz. ’Çocuk yap’ diyor nasıl yapacağız. 800 lirayla nasıl geçinilir? 3 ay çalışıyoruz sonra çıkış veriliyor” dedi.

Hafta sonunu memleketi Erzurum’a geçiren İçişleri Bakanı Efkan Ala Hınıs gezisi sırasında 4 çocuk babası Hikmet Çerçi’nin asgari ücret tepkisi ile karşılaştı. Hürriyet’in haberine göre, mevsimlik işçi olduğunu ve 800 lira ile geçinemediğini vurgulayan Hikmet Çerçi, psatane ziyareti sırasında karşılaştığı Bakan Âlâ’ya, “Açız aç. 4 çocuk var geçinemiyoruz. ’Çocuk yap’ diyor nasıl yapacağız. 800 lirayla nasıl geçinilir? 3 ay çalışıyoruz sonra çıkış veriliyor” dedi.

Bunun üzerine Bakan Efkan Âlâ, şu yanıtı verdi: “Beni dinleyeceksen söyleyeyim, dinlemeyeceksen bağır. Sen bağıracaksan bağır, ben onu dinlerim. Bak oy veriyorsun kardeşim. Senin bildiğin daha iyi bir çare varsa söyle. Ben de başkasına 800 liraya iş bulmaya çalışıyorum. Allah rızası için bir iş yapmaya çalışıyorum. Biz de istiyoruz ki daha fazla yapalım ama ekonomimizi büyüteceğiz. Şimdi biz büyütürken siyasi istikrar, ekonomi büyüsün olsun derken, Ankara’larda orada burada nelerde karşılaştığımızı sen de görüyorsun değil mi? Bak biz sadece sizin problemlerinizle bir yere getirelim diyoruz. Bir de şeytan taşlamakla uğraşıyoruz.”

Bakan Âlâ konuşmasının ardından pastaneden ayrıldı. Bir okulda kalorifer yaktığını anlatan Hikmet Çerçi, “Korku içinde çalışıyoruz. 3 ay sonra beni atacak, nerede benim hakkım? Tazminat yok, izin yok” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu