Halk Haber'den...

Suriye Düşmanları’nın itirafları Suriye buhranını kökten çözüyor -1- Gazi DİRENEN

dusmalarhatira kopyala

Suriye’nin yedi düvele meydan okurcasına gösterdiği direniş dünya tarihinde az rastlanan bir olaydır. Bütün dünya zalimlerinin bir araya gelip, bütün varlıkları ve güçlerini sanki varlık ve yokluk savaşı verircesine ortaya döktükleri, haçlı seferlerini ona katlayacak bir büyüklükle giriştikleri direniş cephesini ortadan kaldırma projesinin hezimete uğradığı yerdir Suriye. İran İslam İnkılabı ile küfre vurulan büyük tokadın, zorlu süreçlerle büyüyüp çelikle yoğrulmuş bir yumruğa dönüştüğü zafer meydanıdır Suriye. Dostun ve düşmanın, hakkın ve batılın, müslümanın ve münafığın, inkılapçılarla sahte inkılapçıların birbirinden net bir şekilde ayrıldığı ve müslümanlar açısından da büyük bir imtihan meydanı olan bir yerdir Suriye. Direniş cephesinin gücünü bir kez daha ispatladığı ve düşmanın bu güç karşısında eli kolu bağlanıp bu gücü itiraf etmek zorunda kaldığı ve mazlumların öcünün alındığı bir meydandır Suriye. İşte biz yani Allah’ın (c.c.) askeri olan ve mazlumun öcünü zalimden alacak olan direniş cephesi o kadar güçlüyüz ki gücümüzü zalimler dahi itiraf etmek zorunda kalmışlar ve çaresiz cehennemin dibine yuvarlanmayı beklemektedirler.

Bu yazımızda Suriye düşmanlarının özellikle Suriye’nin gücünü kendi ağızlarıyla dillendirmeleri ve genel olarak da Suriye’de yaşanan savaşta gerek teröristlerin ve gerekse teröristlere destek veren müstekbir güçlerin 3 yıllık savaş boyunca Suriye devletinin haklılığını ve Suriye’yi istila etmiş vahşi canavarların ne tür bir yapıda ve kimlere hizmet ettiklerini ispatlar nitelikteki itiraflarını vermeye çalışacağız. Üç yıl boyunca bu itiraflara Suriye gündemini takip eden herkes şahit olmuştur fakat bilgilerin tazelenmesi, unutulanların hatırlanması ve bir kaynak teşkil etmesi adına faydalı bir çalışma olacağına inanıyorum. Suriye gündemini çok yakından takip ettiğim halde ben bile bu çalışma için kaynak taramasına başladığım zaman nice itirafları ve gerçekleri unuttuğumu gördüm. Genel olarak Suriye konusunda bizi yanılgıya düşürecek hiçbir konuyu muhakkak ki unutamayız fakat özel anlamda unutulan bazı gerçekler olabilmektedir. İnşAllah Suriye’nin sonuna kadar haklı olduğunu ispatlar mahiyette olan bu gerçekler Suriye’nin haklılığını bilen kardeşlerimizden ziyade kandırılmış, akıl karmaşası yaşayan, gündemden bi haber, siyonistlerin medya araçları ile beslenen kardeşlerimizin fikir yapısında ve düşüncelerinde birazda olsa değişiklik yapar ümidindem.

Dünyadaki medya organlarının büyük bir kısmının Siyonistlerin elinde olmasından ve her türlü imkana sahip olmalarından ötürü halkları kendi istedikleri düşünceye çekmeleri kolaylaşmış oluyor. Kendi istedikleri yalan haberler anında manşetlerden büyük puntolarla verilirken gerçekleri yansıtan haberler ise ya hiç verilmiyor yada saniyelik, önemsizmiş gibi, dikkat çekmeyecek bir şekilde veya gazetelerin en ücra köşelerinde verilmektedir. Bu yüzden halkların büyük bir bölümü bu gerçeklere ulaşamamakta ak’ı kara kara’yı da ak olarak görmektedirler veya görmeye mecbur edilmektedirler. Konumuz olan itiraflar bahsi de halkların çoğunluk bir kesimi tarafından duyulmamış, ancak interneti etkin kullanan ve özellikle yabancı sağlam kaynaklardan beslenen kimseler tarafından öğrenilen bir husustur. Akılda kalması açısından itiraflar hususunu ana başlıklar halinde vermeye çalışacağız.

TERÖRİSTLERİN EĞİTİMİ

Yıllar öncesinden planlanan Suriye saldırısı, müstekbir güçler tarafından uygun zaman gözetlenerek hazırlıkları ince ince düşünülerek yapılmıştır. Ve özelliklede Müslüman görünümlü ama aslen insan bozması vahşi canavarlar tarafından icra edilmesi için halkları Müslüman ülkelerden seçilen ve içi boş ve maneviyattan uzak İslam anlayışı aşılanmış kafası öldürmekten ve katletmekten başka bir şeye çalışmayan katliamcılara icra ettirilmek için özel kamplarda yetiştirilmişlerdir. Suriye’de katliam yapan kimselerde işte bu dışarıdan getirilme çakma cihatçılardır. Özelde Müslüman halkları genelde ise bütün halkları farklı amaçlar için kandırma çabası içinde olan müstekbirler katliamcı vahşi canavarlarına mücahit ve cihatçı, yaptıkları icraatlarada cihat ismini verip bütün dünyayı kandırma peşine düşmüşlerdir. Müslüman halklara, savaşan kişileri gerçekten İslam adına savaş veren kimseler olarak lanse etmek için, Müslüman olmayan halklara da teröristlerin yaptıkları icraatları İslam adına yaptıklarını lanse ederek İslam’dan soğutmak için bu mübarek isimleri teröristlere ve yaptıkları icraatlara vermektedirler. Bu mübarek isimleri kılıf olarak giydirdikleri vahşi canavarları da eğitme işini bizzat müstekbir güçler kendileri üslenmişler, orduda ki kıdemli bir subaydan daha iyi ve sırf katliam yapma ve gözünü kırpmadan kafa kesme üzerine yetiştirmektedirler. Bu kadar nasıl kesin konuşuyorsun diye soranlara ve konunun kaynakla desteklenmesini isteyenlere buyurun Suriye Düşmanlarının ağzından itiraflar.

Suriye ordusu tarafından 2012 yılında tutuklanan Türk subaylarının itirafında Mossad’ın özel operasyon timlerinin Ürdün topraklarına girdiğini ve burada Libya’dan Ürdün’e getirilen bazı El-Kaide üyelerini Suriye’de terör eylemi düzenlemek üzere eğittiği belirtiliyor(1). Bu iddia ve yakalanan subaylarda gösteriyor ki İsrail ve Türkiye teröristlerin eğitiminde baş rolleri oynayan baş düşman sıfatını almış oluyorlar.

Başka bir itiraf da 2012 haziran ayında yapılıyor. ABD’de yarı resmi gazete sayılan New York Times resmi kaynaklara dayandırdığı haberinde CIA’nin Türkiye’nin güney illerinde Suriyeli muhalifleri organize ettiğini bildiriyor, ve bu organize aşamasında teröristlere gerekli bütün mühimmatı karşılayarak sorunsuz bir şekilde hem teröristleri hem de mühimmatları Suriye tarafına geçiriyorlar(2).

Bu seferde teröristler kendi ağızlarıyla itirafta bulunuyorlar. 2012 temmuz ayında Suriye ordusu tarafından tutuklanan teröristler Türkiye güvenlik güçlerinin kendilerini sözde mülteci kamplarında eğittiklerini itiraf ediyorlar(3).

Suriye’deki teröristleri eğittiğini itiraf eden bir başka ülkede İspanya. İspanya hava kuvvetleri eski subaylarından Luis Monnar, Suriye’deki silahlı terör gruplarının eğitilmelerine ve onların saflarında çatışmalara katıldığını itiraf ediyor(4). Bu da gösteriyor ki Suriye’de savaşan teröristler sadece Müslüman ülkelerden toplama ruh hastası, katliamcı, eroinci, esrar keş, tinerci vb. kişiler değil direk batılı devlet subaylarının da Suriye devletine karşı savaştığı gerçeğidir.

Tabi şu bir gerçektir teröristleri sadece bu saydığımız ülkeler ve kurumlar değil daha bir çok ülke ve kurum eğitmiştir, biz burada itirafta bulunan ülkeleri ve kurumları verdik. Diğer ülkeleri vermek bu yazımızı hem uzatır hem de konumuz dışında kalacağından, belki başka bir yazıda verilebilir.

DEVLET, KURUM VE KİŞİLERİN SURİYE’DEKİ TERÖRİSTLERİ DESTEKLEMELERİ

Bu bölümde de Suriye düşmanı ülkelerin açık açık teröristleri destekledikleri itirafları yer alacaktır. Kendilerini özgürlük kendi deyimlerince demokrasi havarisi ilan eden ülkeler kendi halklarına yaptıkları zulümleri medyaya yansıtmaz ve gündeme bile almazken özgürlüğün en fazla olduğu ülkeleri karıştırma çabalarına girişmişlerdir. Ve bu ülkeyi karıştırmak için yetiştirdikleri teröristleri desteklediklerini de çekinmeden ilan etmişlerdir. İlk olarak NATO Suriye’deki teröristleri Arap ülkeleri vasıtasıyla desteklediklerini itiraf etmiştir(5).

Teröristlere destek veren başka bir ülkede Fransa. Suriye’deki Fransa büyükelçisi ülkesinin, Suriye muhaliflerine organizeli bir şekilde yardım yaptığını itiraf etmiştir(6). Ve sırasıyla ülkeleri ve kişileri sıralayacak olursak Katar(7), Eski Lübnan başbakanı Saad Hariri(8), Ürdün(9),İngiltere(10), korsan İsrail(11). Liste daha kabarık ama kayıtlara geçmiş itirafçı ülkeler bunlar, ayrıca şunu da belirtelim İsrail teröristlerin tedavilerini direk üstlendiklerini de itiraf etmekten geri durmuyorlar o kadar da ileri giderek ülke başbakanı direk teröristleri hastanede ziyaret etmiştir(12).

YALAN HABER AKTARMA

Yalan haber ve medya gücü Suriye’de düşmanların en etkili silahlarını oluşturmaktadır. Özleri itibarı ile yalancı olan küfür sistemleri varlıklarını devam ettirebilmek için en etkili silah olan yalan haber ve bu haberleri rahatça yayınladıkları siyonist medyayı kullanmaktadırlar. Ellerindeki ileri teknoloji ile de uzun soluklu bir filim çeker gibi savaş sahnelerini üşenmeden ve paraya acımadan tam mesai ile kendilerine bağlı bütün kurumlarla ortaklaşa çalışmaktadırlar.

Lazkiye’nin Ceble kenti sakinlerinden Ala Mazen Morlili isimli bayan’da bu Siyonist kanallardan biri olan Cezire kanalıyla ilişki kurduğunu ve Lazkiye ‘deki durumlar hakkında yalan bilgi aktardığına itiraf ediyor(13).

SURİYE’DE YABANCI TERÖRİSTLERİN VARLIĞI

Suriye’de Beşşar Esad yönetimine karşı savaşan teröristlerinin büyük bir bölümünü yabancı teröristlerin oluşturdu bilinmektedir. Zaten Suriyeli olupta yönetime karşı savaşan kişiler çok kısa sürede yanlışlarını anlayıp güvenlik güçlerine teslim olmuşlardır ve halende teslim olmalar devam etmektedir. Asıl savaşı sürdürenler ise dışarıdan getirme teröristlerdir. Bunu kanıtlayan binlerce haber vardır. Biz sadece burada itiraf olarak dillendirilmiş birkaçını vereceğiz.

SMDK eski başkanı Muaz Hatip yabancı teröristlerin varlığını kendi ağzıyla itiraf etmektedir(14). Bir başka itirafçıda Suud rejimidir. Suudi Arabistan içişleri bakanlığı sözcüsü, Arabistan vatandaşların Suriye krizinde etkin rol aldıklarını resmi olarak itiraf etmiştir(15). Tunus devlet başkanı Munsaf el-Marzuki’de Tunuslu yüzlerce vatandaşın Suriye’de terör grupları saflarında savaştıklarını itiraf etmiştir(16). Ürdünlü tekfircilerin liderleri de Suriye’de toplamda 60.000 tekfirci teröristin savaştığını itiraf etmişlerdir(17). Liste kabararak devam etmektedir ama biz bu kadarını vermekle yetiniyoruz.

Yazının çok uzadığının farkına vararak şimdilik burada bitirmeyi uygun buluyorum, yazımızın 2. bölümünde de çok önemli , can alıcı, özellikle Türkiye’nin savaştaki rolü ve direniş cephesinin batıla ağır bir darbe indirdiği zaferini ispatlayan nitelikte itirafları vermeye çalışacağız inşallah.

Söylediğimiz sözlerin hiçbirinin havadan söylemler olmadığı hepsinin kaynaklı ve delilli olması itibarı ile bağnaz olmayan, gerçeklerin arayışında olan, Müslümanların dertlerini dert edinen herkesle konuşmaya ve tartışmaya her zaman açık olduğumuzu bildirmek isteriz. Ve bu nu kendimize bir görev telakki etmekteyiz. Suriye olayları gerçekten ümmetin büyük bir imtihanıdır, şu hercümerç içinde, kişinin dalalete düşmemesi de ancak ve ancak, Öz Muhammedi islam’ı takip etmek ve Öz Muhammedi İslam’ı da her çağda gerçek tarifini ve tatbikini tüm dünyaya ilan eden Resulullah’ın pak ehlibeytinden almamız gerekmektedir. Peygamberimizin hadisi üzere de, hadis şöyle geçmektedir; “Size iki büyük ve hukuku ağır emanet bırakıyorum. Birisi, Aziz ve Celil olan Allah’ın kitabı Kur’an. Diğeri de gözümün nuru Ehl-i Beytimdir. Allah’ın kitabı Kur’an; semadan yeryüzüne uzatılmış (ilâhî ve nuranî) bir iptir. Lâtif ve habîr olan (her şeyi bilen Rabbim) bana bildirdi ki: Kur’an’la Ehl-i Beytim (âhirette) Havz-ı Kevser’in başında bana gelene kadar birbirinden ayrılmayacak. Öyleyse, sizler (size emanet ettiğim) bu iki şeyde bana nasıl halef olduğunuza (benden sonra onlara nasıl davrandığınıza) iyi bakınız; onların hakkını korumaya dikkat ediniz!” (Ahmed bin Hanbel’in Müsned’i,Tabarânî’nin el-Mu’cemu’l-Kebir’i). Olayları doğru kavramanın yolu Kur’an ve onun her dönemde hayata geçirilmesini sağlayan Ehli Beyt’tir. Allah Kur’an dan ve Sünneti de günümüze kadar korumuş olan Ehli Beyt’ten bizleri ayırmasın. Amin

 

1-http://www.suriyegercekleri.com/2012/02/16/suriyede-tutuklanan-turk-subaylarindan-itiraf-mossad-suriyede-yapilmak-istenilen-teror-eylemleri-icin-bizlere-egitim-veriyordu/

2-http://www.suriyegercekleri.com/2012/06/21/resmi-itiraf-suriyeli-muhalifleri-cia-turkiyede-organize-ediyor/

3-http://www.suriyegercekleri.com/2012/07/08/suriyede-yakalanan-teroristler-turk-guvenlik-guclerinin-kendilerini-egittigini-itiraf-etti/

4-http://www.suriyegercekleri.com/2012/12/15/ispanya-hava-kuvvetleri-eski-subaylarindan-luis-monnar-suriyedeki-silahli-teror-gruplarini-egittigini-itiraf-etti/

5-http://www.suriyegercekleri.com/2012/05/22/nato-suriyeli-muhaliflere-yardim-ettigini-itiraf-etti/

6-http://www.suriyegercekleri.com/2012/09/20/fransadan-suriyeli-muhaliflere-destek-itirafi/

7-http://www.suriyegercekleri.com/2012/10/04/katardan-suriyenin-icislerine-mudahale-itirafi/

8-http://www.suriyegercekleri.com/2012/10/21/hariri-esad-hukumetine-yonelik-askeri-girisimde-rolu-olduguna-itiraf-etti/

9-http://www.suriyegercekleri.com/2013/01/27/urdun-suriyeli-teroristlere-yardim-ettigini-itiraf-etti/

10-http://www.suriyegercekleri.com/2013/04/25/william-hagueden-suriyeli-teroristlerin-yaninda-yer-aldiklari-itirafi/

11-http://www.suriyegercekleri.com/2014/03/06/netanyahudan-suriyedeki-teroristleri-desteklediklerini-acikca-itiraf-etti/

12-http://www.suriyegercekleri.com/2014/02/19/video-netanyahu-israilin-tedavi-ettigi-suriyeli-muhalifleri-ziyaret-ediyor/

13-http://www.suriyegercekleri.com/2012/06/19/cezire-televizyonuna-yalan-haber-aktardigini-ve-turkiyeye-gittigini-itiraf-etti/

14-http://www.suriyegercekleri.com/2013/03/23/suriyeli-muhalifler-suriyede-teror-orgutlerinin-varligini-itiraf-etti/

15-http://www.suriyegercekleri.com/2013/03/26/suudi-rejimi-suriyede-arabistanlilarin-varligini-itiraf-etti/

16-http://www.suriyegercekleri.com/2013/10/04/tunus-devlet-baskani-tunuslu-yuzlerce-vatandasin-suriyede-teror-saflarinda-savastiklarini-itiraf-etti/

17-http://www.suriyegercekleri.com/2013/11/25/urdun-selefi-orgutu-suriyede-60-bin-tekfirci-teroristin-savastigini-itiraf-etti/

.

İlgili Makaleler

5 Yorum

 1. Ya Allah,Ya Rahman;
  Yarab, İsrailoğulları Yine Azdı;
  Bu Haram Ayda,Mazlum Müslümanların Kanını Döken Yahudi ve Hıristiyanları Helak Eyle,
  Bunlara Sessiz Kalan Müslüman Devlet Başkanlarını da Kahreyle,
  Mehdiye İhtiyacımız Var Halk Eyle Allahım.
  Verdiklerine de Vermediklerine de Teşekkür Ediyorum,
  Şüphesiz İşitip Görensin,Duaları Ancak Sen Kabuledersin,
  Sen Neylersen Güzeleylersin.Amin.

 2. Allah razı olsun çok güzel bir analiz olmuş. Okuyan arkadaşlar dip notlu giderse daha aydınlatıcı olacaktır.

 3. Ahir Zaman’ın en önemli imtihanı olan Suriye meselesini Gazi DİRENEN hocamız analiz etmeye başladı, yazının birinci bölümü can alıcı itirafla doludur, okumanızı tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu