Kaynaklar'dan...

Patlamada ölene 25 minibüse 30 bin lira tazminat ödenecek

isyan-tazminat

Mayın patlamasında oğlunu kaybeden Cahit Erol’a 55 bin lira tazminat ödenmesine karar verildi. Bunun 25 bini oğlu, 30 bini hurdaya dönen minibüsü için…

HAKKARİ’nin Geçitli köyünde yaklaşık 3 yıl önce, minibüsün geçişi sırasında yola döşenen mayının patlaması sonucu aracı kullanan oğlu ile birlikte 9 yakınını kaybeden Cahit-Behice Erol çifti faillerin yakalanamamasından şikâyetçi… Dava sonucunda kendisine 55 bin lira tazminat ödeneceğini öğrenen baba “Bu olaydan sonra eşim Behice bir gözünü kaybetti, psikolojik sorunlar yaşıyor. Tedavisi için sürekli Ankara’ya geliyoruz. Devlet yetkilileri ‘Bu olayın faillerini bulup adalete teslim edeceğiz’ diye söz vermişlerdi. Ama aradan 3 yıl geçmesine rağmen failleri bulunamadı. Dosya kapatılmak isteniyor. Bu yaşanan facianın peşini bırakmayacağım. Davayı gören mahkeme ölen her insan için 25 bin lira, patlamada hurdaya dönen aracım için 30 bin lira tazminat ödeneceğine karar vermiş. Bu nasıl bir adalet? Bir insanın hayatı bir araçtan daha mı ucuz?” dedi.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Dayı sen oğlun için 25 bin TL verildiğine dua et. Bu ülkede ölen çocuk için hemde devletin yüz de yüz kusuru dolayısıyla ölen çocuk için bilirkişi raporunda bu çocuk yaşasa şu kadar zaman okuyacak, bu kadar zaman dersaneye gidecek, şu kadar zaman üniversite okuyacak, sonra şu kadar dönem işsiz gezecek falan filan bunların toplam masraflarını hesaplamış bilirkişiler. Sonra diyorlarki ölen çocuğun babası yıllık şu kadar masraftan kurtulmuş oldu. O nedenle tazminata gerek yok dediler. Şaka gibi değil mi. Ama şaka değil gerçek bu yazdıklarım. Gariban ve mazlum halkım. Allah yardımcımız olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu