Halk Haber'den...

O Tarikatın Müritlerinden Skandal Sözler!

Menzil Tarikatı şeyhi Abdülbaki Erol’a “Gavs” diye hitap eden Cemaat, Türkiye’de devlet içerisinde örgütlü yapılanmalardan biri.

Türkiye tarikat ve cemaatleri tartışırken ilk akla gelenlerden biri de Menzilciler. Liderleri Menzil Tarikatı şeyhi Abdülbaki Erol’a “Gavs” diye hitap eden Cemaat, Türkiye’de devlet içerisinde örgütlü yapılanmalardan biri.

Tarikatla ilgili ise son dönemde çok konuşulacak bir video gündemde. Tarikatın hocalarından olan Fevzettin Erol’un tarikattakileri yalnızca “Gavs” dediği liderlerine değil, bütün ailesine köle olmaya çağırdığı sözler tartışma yarattı. Menzil Tarikatı Lideri Abdulbaki Erol’un torunu Seyyid Abdulbasid El Hüseyni, evlenirken tahta oturmuş ve görüntüler Cemaat’in içinde de tartışma yaratmıştı. Fevzettin Erol’un konuşmasında bu rahatsız olanlara yanıt verdiği ve “Gavs’ın çocuklarının torunlarının evlatlarının arasında tefrikat yapmayın” dediği görülüyor. Erol “Biz ve siz de ömrümüz boyunca Gavs’ın evlatlarına kölelik yapacağız, yapmaya da mecburuz üzerimizde farzdır, vaciptir” ifadelerini kullanıyor.

İşte Erol’un o konuşması:

“Hepimiz insan olmuşsak Gavs’ın sayesindedir eğer bugün herkes bizi seviyorsa Gavs’ın sayesindedir.

Eğer herkes bugün yine bize selam veriyorsa yine Gavs’ın bereketi sayesindedir. Onun için hiçbir zaman Gavs’ın evladına kesinlikle yan bir gözle veyahut kötü bir gözle bakmayın.

Onları Gavs’a teslim edelim bizim haddimiz değildir. Bunların haddini vermek haşa.

Onun için hiçbir zaman Gavs’ın çocuklarının torunlarının evlatlarının arasında tefrikat yapmayın. Tefrikat yapma hakkımız yoktur, Ayrım yapma hakkımız yoktur, O hakka sahip değiliz, o hakka yetkimiz yoktur.

Elimizden geldiği müddetçe ruhumuzda kalbimizde ruh olduğu müddetçe, canımızda can olduğu müddetçe, canımızda ruh olduğu müddetçe o aileye köle olacağız.

Başımızı yere koyacağız, bütün gavs hazretleri çocukları bizim başımıza basıp geçecekler. Yine de Gavs’ın hakkını eda etmemiz mümkün değildir.

Biz ve siz de ömrümüz boyunca Gavs’ın evlatlarına kölelik yapacağız, yapmaya da mecburuz üzerimizde farzdır, vaciptir.

Ölünceye kadar Gavs’ın evlatlarına boyun eğmeye, hizmet etmeye…”

https://www.halkhaber.org/din-islerimiz-ingilizlere-emanet-gormez-ingiliz-usagiydi/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu