Kaynaklar'dan...

Mustafa İslamoğlu dün hocamız dediği Fethullah GÜLEN’i bugün terörist yaptı

mustafaislamoglu-fethullahgulen-dun-bugun

Mustafa İslamoğlu, Yenişafak Gazetesi’nden Yusuf Genç ile yaptığı söyleşide Fethullah Gülen’i, Nijerya’da 274 kızın kaçırılması ve birçok kanlı eylemle adını duyuran Boko Haram örgütüne benzetti.

“Boko Haram ile Paralel Yapı aynı zihniyette.” Diyen İslamoğlu, “Yorumun ‘din’ haline gelmesinden dolayı sıkıntı çekiyoruz” dedi ve şöyle devam etti:

“Birbirinin zıttı gibi duran Boko Haram Örgütü ile Paralel Yapı’yı aynı gözede buluşturan şey budur. İkisi de din üzerinden güç ve nüfuz peşinde koşuyor. İkisi de mensuplarının akıl ve iradelerine ipotek koyuyor. İkisi de birbirinden çok farklı iki din yorumunu din yerine koyuyor. Kendi yorumlarını ayet yerine koyunca o yorumların olduğu kitapları da Kur’an’ın yerine koyuyorlar. Kur’an’ı okur gibi, hatta daha fazla onları okuyorlar. Sadece burada da kalmıyor. O yorumu yapanı da ilahi yasa koyucunun yerine koyuyorlar.”

Ancak İslamoğlu göstermelik Fethullah GÜLEN-AKP çatışmasının henüz patlak vermediği günlerde, Fethullah Gülen’i eleştirenlere “O bizim hocamız, Fethullah hoca’nın ayakkabısını yetiştirin de göreyim sizi” demişti.

Cemaat’i ve Fethullah Gülen’i eleştirenlere karşı ağır konuşan İslamoğlu şöyle devam etmişti: “O bir alim, yetiştirin de göreyim. Hadi bir Fethullah Hoca yetiştirin göreyim sizi. Hoca’nın ayakkabısını yetiştirin alnınızdan öpeyim sizi. Karalamak kolay, birbirimiz hakkında konuşacaksak iyi konuşalım. Bu bir hastalık. Biz birbirimizin kuyusunu kazarsak bizim kuyuya düşüşümüzü izlerken zevk alacak çok çevre var. Bir Müslüman’ı size kötüleyen Müslüman’a “selam” deyip geçin. Dinlemeyin onu. Bize içindeki mikrobu bulaştırma deyin.”

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu