Kaynaklar'dan...

Kırşehir’de dükkanı yakılan esnaf: Babam Midyat’ta mayınlı saldırıda öldü!

kirsehirli-kardesler

Kırşehir’de işyerlerine düzenlenen saldırılar sırasında yakılan işyerlerinden birinin sahibi olan Ağırman kardeşlerin, babalarını 1993’te Midyat’ta uzaktan kumandalı bombayla kaybettikleri ortaya çıktı.

Kırşehir’de 8 Eylül Salı gecesi işyerlerine saldırıya dönüşen olaylarda, 4 işyeri yakıldı. Bu işyerlerinden biri de unlu mamul üretimiyle uğraşan Ömer (23) ve Kahraman Ağırman (24) kardeşlerindi. Mardin’den 15 yıl önce anneleriyle Kırşehir’e geldiklerini söyleyen Ömer Ağırman, babası Salih Ağırman’ın 37 yaşındayken uzaktan kumandalı bombayla katledildiğini anlattı.

Habertürk’ten Aykut Aktaş’ın haberine göre, şoför olan babasını 1 yaşındayken kaybettiğini belirten Ağırman, annesinden dinlediği Midyat-Kayalınar Köyü arasındaki kanlı saldırıyı şöyle anlattı: “Babam bir gün köyde bulunan 29 kişiyi dolmuşuna alarak ilçeye doğru yola çıkmış. 15 kilometre yol aldıktan sonra örgüt üyeleri, uzaktan kumandalı el yapımı bombayı patlatarak aracı havaya uçurmuş. Babam ve 26 arkadaşı o saldırıda yaşamını yitirmiş. Yani babamızı teröre kurban verdik.”

Terörün gelip yine kendilerini bulduğunu vurgulayan Ömer Ağırman, “Gözü dönmüş insanlar bizim ekmek kapımıza saldırdı. Dükkânımız kullanılamaz hale geldi. Grubun içinde Kırşehirli olmadığını zannettiğim kişiler vardı. Biz terör nedeniyle 15 yıl önce bu topraklara geldik. Her zaman kardeşce yaşadık. Bu ekmek teknesinden 12 aile ekmek yiyor. Şimdi çalışanlarımız da sıkıntıya girdi. Bir anda 12 aile aç kaldı. Terörün bir an önce bitmesini istiyoruz” dedi. İşyerlerinde 200 bin lira zararın olduğunu kaydeden Ağırman, “İnşallah bu tür saldırılar bir daha olmaz. Kardeş kardeş yaşamaya devam ederiz” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu