Gazeteler'den...

Karabük’te bir özel hastane çalışanlarına maaşlarını ödemiyor

Karabük’te bir özel hastane çalışanlarına maaşlarını ödemiyor.
karabuk-hastane

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde maaşlarını alamayan taşeron işçiler eylem yaptı.
    Taşeron İşçiler Tıp Fakültesi Polikliniği önünde toplandı. Hastane çalışanı Ortopedi Sekreteri Ayşe Kızıl işçilerin bir aydır mağdur olduğunu söyledi. “Yaklaşık bir aydır mağdur durumdayız. Mağdur olma nedenimiz, maaşlarımızın ödenmemesinden dolayıdır. Artık taşeron firma istemiyoruz. Bizim sırtımızdan para kazanılsın istemiyoruz. Artık bizimde özlük hakkımız olsun.” Hastane Müdür Yardımcısı Cuma Çerkez ise Hastanenin taşeron firmaya ödeme yaptığını ancak taşeron firmanın işçilerin maaşını ödemediğini belirtti.
    Başhekimimiz işçilerin parasının ödenmesi için elinden geleni yapıyor. Yaklaşık 10 gündür taşeron firma ile görüşülüyor. Hastanemiz parayı taşeron firmaya yatırmıştır. Firma ise çalışanlara para ödememiştir. İşçiler basın açıklamasının ardından hastane bahçesinde yürüdü.
    Öte yandan konuyla ilgili Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü ve Başhekimliği de yazılı bir açıklama yaptı. 560 işçinin maaşının karşılığı toplam 868 bin Liranın taşeron firmaya ödendiğini söyleyen ektörlük, firma hakkında savcılığa suç duyurusu işlemlerinin yapıldığını duyurdu.
    kaynak:http://www.ulusalkanal.com.tr/emek/maaslarini-alamayan-taseron-isciler-eylem-yapti-h12420.html

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu