Kaynaklar'dan...

İşten çıkartılan 130 Medlog Lojistik işçisi direniyor

isci-direnisi

Nakliyat-İş Sendikası’na üye oldukları için işten çıkartılan 130 Medlog Lojistik işçisi Kurban Bayramı’na direnişle giriyor.

Nakliyat-İş Sendikası’na üye oldukları gerekçesiyle işlerine son verilen 130 Medlog Lojistik işçisi bayrama direnişte girdi.

Konuyla ilgili Nakliyat-İş’ten yapılan açıklamada, “11. gününde olan Medlog Lojistik Direnişimizdeki işçiler Kurban Bayramına direnişle giriyorlar. İstanbul’da, İzmir’de, Mersin’de, Gebze’de ve Gemlik’te süren Medlog Lojistik Direnişimiz, bütün üyelerimiz işe geri alınıncaya ve sendikalı toplu iş sözleşmeli işe başlayıncaya kadar devam edecektir” denildi.

Nakliyat-İş Sendikası’ndan konuyla ilgili yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

Sendikamıza Üye Olduğu İçin İşten Çıkartılan 130 Medlog Lojistik İşçisi Kurban Bayramına Direnişle Giriyor

İstanbul, Gebze/Kocaeli, Gemlik/Bursa, Mersin, İskenderun, İzmir ve Samsun’da faaliyet göstermekte 600 işçinin çalıştığı Medlog Lojistik işçileri sendikamızda örgütlenmişlerdir. Sendikamız, yasanın istediği gerekli çoğunluğu sağlayarak Çalışma Bakanlığına yetki için başvurusunu yapmıştır.

Sendikal örgütlenmeden haberdar olan Medlog Lojistik patronu önce bazı üyelerimize iş vermemiş,1 Eylül ‘de çeşitli bölgelerde üyemiz 7 işçiyi işten atmıştır. Sendikamız, işverenin bu işçi ve sendika düşmanı tutumunu kabul etmemiş, işten atılmalara karşı işyerleri önünde direnişler başlatmıştır.

5 Eylül günü Dünyanın ikinci büyük konteyner operatörü olan MSC (Mediterranean Shipping Company) Genel Müdürlüğü önünde, Sendikamız kitlesel bir basın açıklaması yapmıştır.

Burada yapılan basın açıklamasının ardından Medlog Lojistik işten atmalara devam etmiş atılan işçi önce sayısı 116’ya ulaşmış, 9 Eylül itibariyle atılan işçi sayısı 130’a çıkmıştır.

Medlog Lojistik Direnişimiz 7 Eylül’de Gebze de, 8 Eylül Mersin Gemlik’te,9 Eylül’de İstanbul ve İzmir’de, kitlesel kasın açıklamaları ile sürmüştür.

11. gününde olan Medlog Lojistik Direnişimizdeki işçiler Kurban Bayramına direnişle giriyorlar. İstanbul’da, İzmir’de, Mersin’de, Gebze’de ve Gemlik’te süren Medlog Lojistik Direnişimiz, bütün üyelerimiz işe geri alınıncaya ve sendikalı toplu iş sözleşmeli işe başlayıncaya kadar devam edecektir

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu