Kaynaklar'dan...

Halka böyle zulüm ediyorlar; 25 yıldır köyde elektrik yok

elektrikyokk (1)
Mersin’in Silifke İlçesi’nde yaşayan 50 kişi 21. yüzyıl Türkiye’sine yakışmayacak bir durum yaşıyor. Tam 25 yıldır elektrikleri yok.

İlçe merkezine 30 kilometre, Narlıkuyu Beldesi’ne ise 8 kilometre uzaklıkta bulunan Hasanaliler Köyü’nün Alyören Mahallesi’nde oturan 15 hane, evlerinin kaçak, arazilerinin de hazineye ait olması nedeniyle elektrik bağlatamıyor. Akşamları evlerini gaz lambası ve lüks ışıklarıyla aydınlatan köylüler, gıdalarını da bozulmaması için dağlardaki obruklara saklıyor.

”UZUN YILLAR MÜCADELE VERDİK”

Uzun yıllardır evlerine elektrik bağlanması için mücadele verdiklerini ancak başarısız olduklarını belirten Zeki Tengel, “Medeniyete 8 kilometre uzaklıktayız ama elektrik olmadığı için büyük sıkıntı ve zorluklar yaşıyoruz. İlgili makamlara gerekli müracaatları yaptık ancak bugüne kadar ne tapu ne de elektrik için bir sonuç aldık. Devlet büyüklerimizin mahallemize elektrik ulaştırmasını istiyoruz” dedi.

Elektriksiz yaşam nedeniyle okula giden çocuklarının zorluk çektiğini belirten Zeki Tengel, güneş batınca kendilerinin için günün de bittiğini, Türkiye’de ve dünyada olup bitinden haberlerinin bile olmadığını anlattı.
elektrikyokk (2)

elektrikyokk (3)

elektrikyokk (4)

elektrikyokk (1)

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. azıcık aşım ağrımaz başım
    acaba bu insanlara elektrik verseler garibanlar faturaları ödeyebileceklermi?
    elektriği olupda parasızlıktan kullanamayan insanlara ne dersiniz
    bahsettiğiniz devlet gerçekten halkı ile alakası varmıdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu