Kaynaklar'dan...

Gaziemir Belediyesi’nin işçileri iş bırakınca maaşları ödendi

isbirakanlar
Gaziemir Belediyesi taşeron temizlik işçileri, bir aylık ücretlerinin ödenmemesi ve yıllık izinlerinin kullandırılmaması nedeniyle iş bıraktı. Eylem üzerine taşeron şirket işçilerin ücretlerini yatırdı.

İzmir’de belediyeler yaşadıkları maddi sorunların çözümünü işçilerin maaşlarını ödememekte buluyor. Çiğli ve Karabağlar’dan sonra bir maaş krizi de Gaziemir Belediyesinde yaşandı. Bir aylık ücretlerini alamayan 140 taşeron temizlik işçisi bugün iş bırakarak, Gaziemir Meydanı’nda oturma eylemi yaptı. İşçiler sürekli olarak taşeron şirketlerin değişmesinden dolayı yıllık izinlerini de kullanamadıklarını belirttiler. Borç batağında olduklarını da ifade eden işçiler aile içerisinde parasızlık yüzünden huzur kalmadığını söylediler.

Eylem üzerine işçilerin yanına gelen Gaziemir Belediyesi ve taşeron şirket yetkilileri işçilere ücretlerin yattığını söyledi ve bundan sonra ücretlerde aksama olmayacağı sözünü verdi. Yetkililer yıllık izin sorununun da bir hafta içinde çözüleceğini söyledi. İşçiler bunun üzerine işbaşı yaptı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu