Gazeteler'den...

Evlenmeler azalıyor, boşanmalar artıyor

Evlenmeler azalıyor, boşanmalar artıyor.
kriz-evlenme-bosanma

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. RASULULLAH (SAV) böyle buyurmuş: “Yoksulluk küfre en yakın durumdur.”

  Beşeri-tağuti- deccaliyet sistemleri halkları karın tokluğuna çalıştırıp sadece boğazını düşünmesini istemektedirler kiiii bunları yapmakta ki amaçları da, başka halkların dertlerini duymamasını, kutsallarına karşı yapılan saldırılara karşı duyarsız olmasını, kendi kurmuş oldukları sömürü düzenlerinin, fos-kokuşmuş-bayat olduğunun farkına varmamalarını istemektedirler.

  Bundan dolayı , halkımızın çoğunluğu açlık sınırının çok çok altında geçimini sağlamaya çalışmaktadır kiiiii bu nasıl bir yaşam olduğunu sitenizde yayınlanan “alinin derdi bizi gerdi” yazısında gördük…

  Aile konusuna gelince; bu müessese çok kutsal ve ulvi bir yapıdır. toplumun yapı taşıdır. Aile hakkında ve evlilik hususunu ayet ve hadislere bakıldığında önemle üzerinde durulan bir konu olduğunu görmekteyiz.
  Çünkü; İslami bir yuva (aile) olduğunda, İslami bir toplum meydana gelir, böyle bir toplum meydana geldiğinde de ‘siz nasılsanız öyle yönetilirsiniz’ hadisi gereği, İslami bir devlet-yönetim oluşacağını anlamaktayız ve görmekteyiz….

  İşte bu sistemler ise toplumun temel yapısına dinamit koymakta, yok etmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Bunda maalesef başarılı olduklarını ve maalesef tanıdıklarımızın bu dinamitlerden yara aldığını gözlerimizle görmekteyiz…

  Kimisi… maddi durumlardan dolayı evlenememekte, evlendiğinde de kimisi kısa kimisi uzun süren maddi sıkıntılar çekmektedir ki –içerde sıkıntısı olan dışardaki sıkıntıları göremez ve çözüm üretemez.–
  Kimisi… İslami bir yuva kurup evlenmek istemekte ama uygun birisini bulamamaktadır . Elbette İslami duyarlılığı olanlar ebeveyn ve tanıdık kimselerden yardım istemekte fakat burada da dinamitlerin etkisinden kalmaları veya dinamitlerin oluşturduğu bozuk havadan dolayı (özellikle ebeynler) Allah’ın “bekarları evlendirin” ve İmam Caferi Sadık’ın “Her kim bir bekarı evlendirirse, aziz ve celil olan Allah kıyamet günü ona lütfüyle bakar.” sözlerini uygulamaya geçirmiyorlar veya geçirmekte zorlanıyorlar.

  Kimisi… uygun birisini bulduğunda da, yine sistemin dinamitlerine maruz kaldıklarından dolayı ayrılmakta ve sıkıntılar yaşamaktadırlar.

  Sistemin dinamitleri, maalesef İslami hassasiyeti-duyarlılığı olan kimselerde de büyük yaralar açmaktadır. Bu dinamitlerin bozmuş olduğu havadan etkilenerek farklı fikir ve düşüncelere kapılarak taviz vermeye gidebilmektedir.

  Bu dinamitlere maruz kalmamak için sabır ve namazla Allah’tan yardım dileyelim,
  Allah, bu dinamitlerden etkilenmeyen, atom bombası atılsa bile yıkılmayan İslami yuva ve ailelerin sayısını arttırsın.
  Allah, şeytani ve deccaliyet sistemlerin oluşturduğu pis-kirli ve nefes almakta zorlandığımız havadan, temiz,pak ve rahat nefes aldığımız bir havaya dönüştürsün.

  1. Sayın emrullah kardeşim,
   Sabır acıdır, meyvesi tatlıdır. Çektiğiniz sıkıntıların sonucunda yüce Allah(cc) size hak ettiğinizi verecektir. Vesselam.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu