Kaynaklar'dan...

Ergenekon tiyatrosu sona erdi

ergenokantiyatro
Türkiye yıllardır geçmişi ile korkutuldu ve geçmiş ile hesaplaşıldığı söylendi.Bu kapsamda ortaya atılan en büyük iddia ise Ergenekon olayı,Ergenekonculara isnad edilen suçlar ve yargılanmalar idi.Ergenekon sanıklarının her birinin dava dosyası son derece kabarık olmakla birlikte,isnad edilen ve bir çoğu da ispat edilen suçlar da oldukça fazla ve yenilir yutulur cinsten olmayan çok ciddi cinayet ve çete olaylarıdır.Bütün bu ağır suçlardan-suçlamalardan sonra, şimdiye kadar yatmakta oldukları da şüpheli olan, Ergenekon sanıklarının salıverilmesi,olayın bir düzmece olduğunun en büyük kanıtı olmuştur.

Ergenekon davasında Mehmet Bedri Gültekin, Turhan Özlü ve Erkan Önsel de tahliye edilmesiyle, dava kapsamında tutuklu yargılanan sanık kalmadı.

Özel Yetkili Mahkemelerin kaldırılmasının, tutuklulukta azami sürenin 5 yıla inmesinin ve AYM’nin “hak ihlali kararının” ardından, Ergenekon Davası’nda tahliyeler bugün de devam etti.

Bugün tahliye edilen diğer isimler ise şöyle:

– Albay Mehmet Fikri Karadağ

– Sevgi Erenerol

– Hasan Ataman Yıldırım

– Semih Tufan Gülaltay

– Mehmet Zekeriya Öztürk

Mahkemenin tahliye kararı verdiği Rum Ortadoks patriği sözcüsü Sevgi Erenerol sabah saatlerinde cezaevinden ayrıldı. Erenerol’u cezaevi çıkışında önceki gün tahliye edilen Veli Küçük karşıladı.

Mahkemenin tahliye kararı verdiği diğer isimler olan Mehmet Bedri Gültekin, Turhan Özlü ve Erkan Önsel akşam saatlerinde cezaevinden ayrıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu