Kaynaklar'dan...

Boytaş işçileri: Satılık sendika istemiyoruz

boytas-iscileri

Kayseri’de kurulu bulunan ve Türkiye’nin en büyük mobilya fabrikalarından olan Boydak Holding’e bağlı 5 fabrikada çalışan işçiler iş bıraktı.

Boytaş 1, 2, 3, 4, 5 fabrikalarında çalışan 2 bin işçi, örgütlü oldukları Öz Ağaç- İş Sendikası’nın ‘ sözleşme dönemi olmasına rağmen taleplerini dinlemediği’ gerekçesiyle bu sabah iş bıraktı.

İş başı yapmayan işçiler, fabrikalardan yürüyüşe geçerek Boytaş 1’de çalışan diğer işçilerle buluştu. Boytaş 5 İşletme Müdürü Mustafa Karamemiş’in işçilerin önüne geçerek, ‘Arkadaşlar taleplerinizi dinlemeye hazırız, işinize dönün’ çağrısı da işçileri durduramadı.

Bir aydır sendika yöneticilerine taleplerini ilettiklerini ancak kimseye seslerini duyuramadıklarını söyleyen işçiler, “Satılık sendika istemiyoruz” sloganıyla tepkilerini dile getirdi.

İşçiler 2008 krizinden bu yana fedakarlık yaptıklarını, Boydak’ın hep büyüdüğünü ama kendilerinin bu büyümeden haklarını alamadıklarını söylediler. “Sendikalarının hep patronun teklifine imza attığını” söyleyen işçiler bu kez yüzde 30 zam istediklerini belirttiler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu