Kaynaklar'dan...

Ali İsmail Korkmaz için adalet isteyenlere polis yine saldırdı

Ali İsmail Korkmaz için adalet isteyenlere polis yine saldırdı
ankara-polis-saldiri
Eskişehir’deki Gezi eylemlerinde polis ve esnaf işbirliğiyle dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın davasında sanıklara verilen cezaların yetersiz bulunması üzerine birçok ilde sokağa çıkan yurttaşların payına yine biber gazı, tazyikli su, cop düştü.

Bugün Kayseri Adliyesi’nde görülen duruşmada Ali İsmail’e son tekmeyi atan ve müebbet hapis istemiyle yargılanan sanıklardan polis Mevlüt Saldoğan’ın dahi ‘iyi hal’ indiriminden yararlanması sonrasında, binlerce insan, ‘Ali İsmail için, Adalet için sokaktayız‘ diyerek sokağa çıktı.

Ankara’da eylem yapanların adresi Kızılay’dı. Basın açıklaması sonrası vatandaşlara “Eylemci olmasanız bile gözaltına alınacaksınız, meydanı boşaltın” anonsu yapan polis, grubun dağılmaması üzerine biber gazı ve tazyikli suyla saldırdı. En az 15 kişinin gözaltına alındığı duyurulurken, birçok kişi de polislerce darp edildi.
Gözaltına alınanların tümü gece saatlerinde serbest bırakıldı.

İstanbul’da Kadıköy’de toplanan eylemciler, “Hepimiz Ali’yiz, öldürmekle bitmeyiz” sloganları attı. Polis rıhtıma giden yolları TOMA ve çevik kuvvetle kesti.

Polis daha sonra Bahariye Caddesi ve Boğa heykelinde vatandaşlara biber gazı ve tazyikli suyla saldırdı. Eylemciler polise havai fişekle karşılık verdi. Polis, 10’a yakın eylemciyi gözaltına alındı.

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. saldırmışlar tamamda bunlarda yerlerinde durmuyor ki. Hak aramak için çıkmıyorlar sokaklara. Ortalığı yakıp yıkmaktan çevreye zarar vermekten başka yaptıkları yok. Ki Allah’a söven bir adam din düşmanı bir adamı bu şekilde bu kadar gündemde tutmak bize ve Halk Habere yakışmıyor. Hayatlarında bir tane bile ağaç dikmemiş insanları savunmak da nedir. Devlet ağaç kesiyormuş, o kadar olay arasında yapabileceğiniz en iyi haber bu mu? 24 saat Ak partinin yok sarayıymış osuymuş busuymuş bunları konuşuyoruz. Bu rejimi hangimiz istiyoruz ki hiç birimiz. Halkta mı bu rejimi bu partiyi istiyor sanıyorsunuz. Tek cevabı var Hayır! Herkes bıktı herkes görüyor. Ama karşıda iyi biri yok ki onlara oy versin onları baş tacı yapsın. Üstüne üstelik birde girip bu şekilde halen daha ağaç gibi konuları gündemde tutulduğu görülünce insan diyor ki dursun Ak parti . Çünkü saçma bir konu ya. Farz edelim ki Ak parti tam istediğimiz şekilde bir parti ağaç kesilmesi gerek olduğunda o zamanda mı neden ağaç kestiniz diyeceksiniz. Gerekiyorsa kesilmesi gerek. Saçma sapan şeyler için kesilmesine karşıyız ama şuna da karşıyız. Bu kadar basit bir konuyu yada başka bir açıdan bu kadar olay arasında yapabileceğimiz ağaç kavgası mı ? Açın ak partiyi savunan kanalları ve orada yayımlanan haberleri eleştirin. onların gittiği yolun yanlışlığını o haberlerle gösterin. Siz bur da ağaç kavgası yaparken onlar yolun sonuna geldiler. Halk bu siteyi mi sürekli takip ediyor sanıyorsunuz? Az bir kesim şuanda bu sayfada konuk bu sayfadaki haberleri görüyor. Ama onlarda öyle değil paraları var, medya ellerinde ve insanları rahat bir şekilde kandırıyorlar. Bir haber balığı atıyorlar abartılar içerisinde. Altına da kocaman bir yazı . Zaten insanın okuma isteği kaçıyor ve sadece başlıkla yetiniyor. Buda kafalarda öyle kalıyor. Onun için yaptığımız haberlere tekrardan bakalım ve artık şu ağaç konusu bir kenarı atalım yeter artık.

  1. Recep bey sizin yakindiginiz yandaş medyadir ve artik kendileride çok iyi biliyorlarki halk bundan haberdar ve yine bekliyorlar ki halk herzaman kendilerine YANDAŞ MEDYA tezavuratlari yapsin ama ne çare artik halk büyük bir çoğunlukla muhatap dahi almiyor.

  2. Sayın Recep Çadırcı,

   Öncelikle emek harcayarak böyle eleştirel bir yorum yazdığınız için teşekkür ederiz. Yorumunuzu gördüğümüz an onayladık, lakin cevap vermek için uygun bir zaman bulamadık, cevap bu yüzden gecikmiştir, bilginize…

   Yorumunuzda hem sitemizi sahiplenici, hem de ciddi manada eleştirici öğelere yer vermişsiniz, samimiyetinize inandığımız için ayrıntılı olarak cevaplama gereği duyduk.

   “saldırmışlar tamamda bunlarda yerlerinde durmuyor ki. Hak aramak için çıkmıyorlar sokaklara. Ortalığı yakıp yıkmaktan çevreye zarar vermekten başka yaptıkları yok.” demişsiniz Halk Haber olarak her türlü vatandaşa ve kamu malına karşı yapılan taşkınlığa karşıyız, bugüne kadar desteklediğimiz her tür hak arama eyleminde elimizden geldiğince vandalizme kayan kişi, grup ve kuruluşlarla ilgili haberlere yer vermemeye çalıştık. Bunun aksi bir içeriğimiz var ise uyarırsanız seviniriz, gerekli incelemeler yapılarak, çizgimize ve söylemimize aykırılık tespit edilirse kaldırılacaktır.

   “Ki Allah’a söven bir adam din düşmanı bir adamı bu şekilde bu kadar gündemde tutmak bize ve Halk Habere yakışmıyor.”

   Bu serzenişinize benzer bir yorum daha önce başka bir içeriğimizin altına yapılmıştı. Bu konudaki yaklaşımımızı yansıttığı için aynen buraya aktarmayı uygun gördük.

   Yorum Sahibi: Ramazan Tatlı, “Sayın Cevher bey, tabiki Türkiyede yaşanan olaylara seyirci kalmayacağız ama zalime karşı dururken diğer taraftaki şahıslarda dikkat etmemiz gerekiyor. Yukarıda ismi geçen şahıslardan Ahmet Atakan isimli şahıs haşa Allah’a Peygambere küfür eden bir şahıs bunun arkasından nasıl siyaset yapıla bilir.Buna lütfen dikkat edelim.Küfür yaparken videosu youtubede var.Ahmet Atakan Küfür yaz çıkar.”

   Cevabımız: “Sayın Ramazan Tatlı öncelikle tatlı yorumunuz ve yazımızı okuyup fikirleştiğiniz için teşekkür ederim. Ahmet Atakan ve diğer gençler hakkında bazı iftiralar atıldığı gibi sizin söylediğiniz gibi yaptıkları hatalar da mevcuttur. Biz müslümanlar olarak bu tarz bir hatayı affedemeyeceğimiz gibi, birebirde maruz kalsak ya elimizle, ya da dilimizle düzeltmeye çalışır; çaresiz kalırsak ta kalbimizle buğzederiz. Bahsettiğiniz görüntüyü hem ilk servis edildiğinde, hem de Ahmet Atakan öldükten sonra bir çok kez izledim. Şimdi bir daha izledim. Kısa ve öz bir şekilde şunu söylemeliyim ki orada küfredilen Allah ve peygamberin bizim Allahımız ve Peygamberimizle ilgisi yoktur. O halkımızı ayrıştıran, vatanımızı satan, BOP için ülkemizi siyonizme peşkeş çeken RTE’nin peygamberi Theodor Herzl ve Allah’ı Siyon’a küfrediyor. Mümkün mü memleketimizin bir çocuğunun bu şekilde bir küfür etmesi? Birde ne yazık ki Hatay ve çevresinde bu tarz kötü bir ağız alışkanlığı yerleşmiş ve din, kitap vb. kavramlara küfürler edilmektedir. Bu da çocukluktan itibaren yetişen kişileri etkilemektedir. Bir kez daha bu tarz bir küfürlü konuşmayı tasvip etmediğimizi belirtirerek olaya büyük pencereden bakmak gerektiğini ve dinimizi yok etmek isteyenlerin; Hamdolsun-İnşAllah-MaşaAllah diyerek Allahımıza ve Peygamberimize sövenlerin hedef alınması gerektiğini vurgulamak istiyoruz.Vesselam.”

   “Hayatlarında bir tane bile ağaç dikmemiş insanları savunmak da nedir. Devlet ağaç kesiyormuş, o kadar olay arasında yapabileceğiniz en iyi haber bu mu?”

   Gündemle alakalı, yakalayabildiğimiz, sitemizin çizgisine uygun düştüğünü gördüğümüz her türlü içeriği paylaşıyoruz. Ağaç dikmeyeni savunmak gibi bir anlayışımız olmadığı gibi, ağaç dikene ekstra bir ilgimiz de yoktur. Olayı ağaç dikme olayına indirgememek gerekir.

   “Çünkü saçma bir konu ya. Farz edelim ki Ak parti tam istediğimiz şekilde bir parti ağaç kesilmesi gerek olduğunda o zamanda mı neden ağaç kestiniz diyeceksiniz. Gerekiyorsa kesilmesi gerek. Saçma sapan şeyler için kesilmesine karşıyız ama şuna da karşıyız. Bu kadar basit bir konuyu yada başka bir açıdan bu kadar olay arasında yapabileceğimiz ağaç kavgası mı ?” demişsiniz aynen GEREKİYORSA KESİLMESİ GEREK görüşünüze katılıyor, sitemizde bir tane gerektiği halde ağaç kesildiği ile ilgili haber var ise bize bildirmenizi rica ediyoruz.

   ” 24 saat Ak partinin yok sarayıymış osuymuş busuymuş bunları konuşuyoruz. Bu rejimi hangimiz istiyoruz ki hiç birimiz. Halkta mı bu rejimi bu partiyi istiyor sanıyorsunuz. Tek cevabı var Hayır! Herkes bıktı herkes görüyor. Ama karşıda iyi biri yok ki onlara oy versin onları baş tacı yapsın. Üstüne üstelik birde girip bu şekilde halen daha ağaç gibi konuları gündemde tutulduğu görülünce insan diyor ki dursun Ak parti .”

   Bu cümlelerinizde müthiş bir tezat var. Bu rejimi istemiyorsanız zaten sorun yok, bu rejimi istemeyen birisi muhalefetin veya bizlerin verdiği haberlerle “dursun Ak parti” demez, dememeli.

   “Açın ak partiyi savunan kanalları ve orada yayımlanan haberleri eleştirin. onların gittiği yolun yanlışlığını o haberlerle gösterin. Siz bur da ağaç kavgası yaparken onlar yolun sonuna geldiler.”

   Yukarıda da belirttik, elimizden geldiğince gündem takibi yaparak içerik eklemeye çalışıyoruz. Verdiğiniz tavsiyeyi de dikkate almaya çalışacağız. Evet “yolun sonuna geldiler” Durmak Yok Yola Devam Son Durak CEHENNEM! 😉

   “Halk bu siteyi mi sürekli takip ediyor sanıyorsunuz? Az bir kesim şuanda bu sayfada konuk bu sayfadaki haberleri görüyor. ” Kimin takip ettiğini, kaç kişinin girdiğini, hangi içeriklerin ne kadar okunduğunu çok iyi biliyoruz. Bu süreçte sitemizin kuruluş bildirisine ve 1.yıl mesajımıza göz atarsanız nasıl bir ruh haline sahip olduğumuzu az çok anlarsınız.

   “Ama onlarda öyle değil paraları var, medya ellerinde ve insanları rahat bir şekilde kandırıyorlar. Bir haber balığı atıyorlar abartılar içerisinde. Altına da kocaman bir yazı . Zaten insanın okuma isteği kaçıyor ve sadece başlıkla yetiniyor. Buda kafalarda öyle kalıyor. Onun için yaptığımız haberlere tekrardan bakalım ve artık şu ağaç konusu bir kenarı atalım yeter artık.”

   Sözlerinize cevap niteliğinde olabilecek https://www.halkhaber.org/2014/06/30/ucuncu-dunya-savasi-ve-direnis-medyasi-huseyin-yahya-cevher/ bağlantısındaki yazıyı incelerseniz seviniriz.

   Son olarak son dönemde zaten pek bir ağaç haberi paylaşılmıyor, ama siz bu işten çok sıkılmışsınız, haksız da değilsiniz. Sitemizin iyi bir takipçisi olduğunuzu daha önceden yaptığınız yorumlardan ve bu yorumdan anladık. Sizin takip etmeniz, bizim için yeterlidir.

   Kemiyetin hiç bir öneminin olmadığını, önemli olanın keyfiyet olduğunu vurgularken bu yolun değerini bilen kişiler hakkında söylenmiş olan “Bine Bedel Her Birimiz” söylemiyle yorumu bitiririz…

   Vesselam.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu