Gazeteler'den...

Afrika’ya musallat olmuş ABD işgaline bir bakış…

Afrika’ya musallat olmuş ABD işgaline bir bakış…
samamca-afrika

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. rehberin hac mesajından konu ile ilgili bir alıntı

  “Hiç şüphesiz, mevcut dönem, Müslümanların uyanması ve hüviyetine kavuşması dönemidir. Bu gerçek, Müslüman ülkelerin karşı karşıya bulunduğu sorunlardan da açıkça anlaşılabilir.

  Tam bu durumda iman, tevekkül, basiret, tedbire dayalı azim ve irade, Müslüman milletleri bu zorluklarda zafer ve onurluluğa taşıyıp, izzet ve kerameti onların kaderi ile birleştirebilir.

  Bu durumda Müslümanların uyanış ve izzetini istemeyen karşı cephe, var gücüyle meydana çıkıp güvenlik, psikolojik, askeri, ekonomik ve propaganda araçlarını Müslümanları etkisiz kılmak, sindirmek ve kendileriyle meşgul etmek için kullanıyor.

  Pakistan ve Afganistan’dan Suriye, Irak Filistin ve Fars körfezi ülkelerine kadar, batı Asya ülkeleri ile Libya, Mısır, Tunus’tan Sudan’a kadar kuzey Afrika ülkeleri ve bazı ülkelerin durumuna bakıldığında bir çok gerçek ortaya çıkıyor.

  İç savaşlar, din ve mezhebe dayalı kör öfkeler, siyasi istikrarsızlıklar, acımasız terörün yayılması, tarihteki vahşi kavimler gibi insanların göğsünü yarıp kalplerini dişleriyle parçalayan aşırıcı akım ve grupların ortaya çıkması, ve kadın ve çocukları katledip erkeklerin başını kesen onların namuslarına tecavüz eden hatta bazı durumlarda bu utanç verici iğrenç cinayetleri din adına ve bayrağı altında bile yapanların bu hareketleri hep yabancı güvenlik servisleri ile onların bölgedeki yönetici kuklalarının emperyalist, şeytani planlarının ürünü olup ülkelerde müsait olan alanlarda kendini göstererek milletlerin hayatını karartmak suretiyle onlara acı veriyor.

  Kesinlikle bu durumda Müslüman ülkelerin maddi ve manevi noksanlıklarını düzeltmesi ve uyanış ve kimliğine kavuşmanın ürünü olan güvenlik, refah, ilmi kalkınma ve uluslar arası iktidara erişmesi beklenemez.

  Bu acı dolu durum, İslami uyanışı etkisiz bırakıp İslam dünyasında meydana gelen psikolojik hazırlıkları yok ederek bir kez daha uzun yıllar, Müslüman milletleri duraklama, inziva ve yok olmaya sürükleyebileceği gibi onların Filistin’in kurtuluşu, Müslüman milletlerin Amerika ve Siyonizm’den kurtulması gibi önemli, temel meselelerini unutturabilir.”

  kaynak : http://www.islamibeyan.com/imam-seyyid-ali-hamaneinin-2013-yili-hac-mesaji/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu