Kaynaklar'dan...

150 kişilik altyapı işine 3609 kişi başvurdu

150_kisilik_altyapi_isine_3_bin_609_basvuru

Adıyaman Belediyesinde altyapı hizmetlerinde geçici çalıştırılmak üzere alınacak 150 kişilik kadro için 3 bin 609 kişi başvurdu

Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında Adıyaman Belediyesinde geçici olarak işe alınacak 150 kişilik kadro için 3 bin 609 kişi başvuruda bulundu.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğünce TYÇP kapsamında, belediyenin altyapı hizmetlerinde 4,5 ay süreyle istihdam edilmek için başvuruda bulunan adaylar, belediye konferans salonu önünde toplandı. 150 kişilik kadro için başvuruda bulunan 3 bin 609 aday, burada dağıtılan değerlendirme formlarını doldurarak, yetkililere teslim etti.

Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Durmuş, gazetecilere yaptığı açıklamada, kamusal altyapıda çalıştırılmak üzere 150 kişilik kadro açtıklarını belirtti.

İŞKUR ve Adıyaman Belediyesi tarafından işçilerin TYÇP çerçevesinde 4,5 aylık bir süre çalıştırılacağını aktaran Durmuş, “İşçilerimizi kamusal altyapıda çalıştıracağız. Bu programda 18 yaş üstü vatandaşlarımızı alacağız. İŞKUR tarafından başvuruları alınan 3 bin 609 kişinin bugün değerlendirme formlarını yapıyoruz. Bu değerlendirme formundan sonra da 150 kişiyi 18 Aralık’tan itibaren çalıştırmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu