Halk Haber'den...

Zalimler Allah’dan korkmazlar ama HALK’tan korkarlar – Gazi DİRENEN

Tarih boyunca baktığımız zaman gerçekten zalimler öyle zulümler işlemişler ki insanın kanını durduran dilini bağlayan yürekleri dağlayan zulümler. Bu işledikleri zulumler gösteriyorki bu adamların Allahdan korkma gibi bir düşünceleri yok. Tarihe adını yazdırmış Kur-an’ı Kerimdede kıssaları geçen bir numaralı zalimlere baktığımız zaman hepsi Allah korkusunu bir tarafa bırakıp zulumde zirveye çıkmışlar o kadar ileriye gitmişler ki haşa Allahla şavaşacak kadar göğe bir ok fırlatıp Allahı haşa öldürmeye kalkacak kadar, Allahın peygamberlerini öldürmeye varacak seviyede zalimlik yapmışlar ki zaten birçok peygamberide öldürmüşler yani bu zihniyet Allahı gündemlerine bile almamışlar kendilerince varlığına inanmadıkları birinden niye korkalım demişler ve zulumlerini işlemişler de işlemişler. Yalnız bugünkü yazımızada başlık olarak seçtiğimiz gibi bu zalimler HALK’tan çok korkmuşlar ve bu korkuları saltanatlarını titretecek seviyede geceleri uykusuz kalacak seviyede bir korku.

Allahdan korkmayan bu guruh halkın en ufak bir sesinin yükseldiğini duyunca titremeye başlamış ne yapacaklarını şaşırmış çareyi gene katliam yapmakta bulmuş ama bu katliamlar sonlarını gelmesine mani olamamış. Örneğin Hz. İbrahim islamı anlatmaya başladığı zaman halkta bir kıpranmalar olmuş halk ses çıkarmaya başlamış ve sonucunda Nemrut deli olmuş gibi çareyi Hz. İbrahimi ateşe atmakta bulmuş ama ne yazıkki başarılı olamamış. Başka bir örnek Kur-an da hendek sahipleri olarak geçen başka bir guruhda yıllarca insanlara Allahı unutturmaya çalışmışlar kendilerince tamam başardık derken cesur bir genç çıkagelmiş halkı bilinçlendirmiş ve Alah lafzı ağızlara alınır olmuş zalim hükümdar korkudan neredeyse aklını yitirecekmiş ve bu halkın korkusu onu halkı hendeklerde yanan ateşlere atmaya itmiş. Ama onun saltanatıda anında yıkılmış.

Demekki bu zalimler Halktan hesap edemeyeceğimiz kadar korkuyor. “Zalimler Allahdan korkmaz Halktan korkar” sözünü çok sevdiğim bir abimden yakın zaman da duyduğum zaman halkın haktan aldığı gücünü daha fazla anlamış oldum ki bu güç zalimleri devirecek ilahi bir güç.

Bu günde Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen zalimce ve hunharca yapılan saldırının ardından meydana gelen halk ayaklanması saldırı günü halkın sıcak tepkisi 100 binlere varan yürüyüşler demekki birilerini iyice korkutmuş ki ne Reyhanlıya gelebiliyorlar, ne Reyhanlıda yayın yapılmasına izin veriyorlar. Devlet yetkililerinden Reyhanlıya gelenler gece dışarıya çıkma yasağı getiriyorlar ve 2900 resmi ve sivil polisin koruması altında ancak olay yerini gezebiliyorlar. Cumhurbaşkanı da gelecek diyorlar bakalım o kaç bin resmi kaç bin halk gibi görünen sivil giyinimli polisle ve özel korumalarla gelecek.

Halkın korkusu o kadar bu zevetı sarmış ki açıklamaları bile birbirini tutmuyor önce Reyhanlıda patlayan bombalar Suriye’nin Rakka şehrinden gelmişti, baktılar o plan tutmadı çünkü tepkiler yağmaya başladı Rakka nere Reyhanlı nere. Bu konuda biraz bilgi verecek olursam konunun aydınlanması için; Rakka Suriyenin sınıra yakın bölgesi ama gene Suriye içlerinde kalan bir bölge oradan Türkiyeye bomba getirilmesi için ya cilvegözü sınır kapısından geçirilecek ki hadi buradan geçti diyelim Reyhanlıya kadar nasıl bu bombalar rahatlıkla gelecek hiç mi arama yapılmayacak yolda, birde Dışişleri Bakanı Davutoğlu Cilvegözü patlamasından sonra sınırdan kuş bile uçurmayacağız diyordu. Eğer cilvegözünden geçtiyse gene hukumetin suçu. Hadi cilve gözünden geçmedi direk Reyhanlı sınırından içeriye girdi diyelim bu seferde inanamayacağımız şu sebepler var, Rakkadan ReyhanlıYa kadar olan bÖlge şu an çatışmaların en yoğun olduğu bölgedir yolda ya Suriye askeri arama yapar yada teröristle,r Suriye askeri arama yaparsa o bombaların geçmesine izin vermez hadi oradan geçti diyelim teröristlerin aramasından geçerlerse bu seferde teröristler bombanın girmesine izin vermiş oluyorlar. İşte bu tepkiler ve söyledikleri yalan tutmayınca yalanı çevirdiler şimdi bombalar denizden geldi yalanını ortaya sundular.

Konuyu fazla uzatmaya gerek yok biraz uzattığımı düşünüyorum ama konunun tam oturması için biraz ayrıntıya girdim. Sonuç ortada bunlar halktan korkuyorlar korkularından ne yapacaklarını şaşırdılar. Haydin Reyhanlı halkı Haydin Hatay halkı Haydin tüm halkımız sesimizi kısmayalım haykıralım doğruları biz sokakta olduğum zaman bunlar gündemden düşecek biz haykırdığımız zaman bunlar konuşamayacak. Bizi sindirmelerine izin vermeyelim Reyhanlı halkı size büyük görev düşüyor sakın susmayın yalanlarına kanmayın Hem Suriye’nin hem Ülkemizin gelecek aydınlıkları size bağlı. Halkın gücünü birkez daha tarihe yazdıralım ve zalimleri kendi tarihlerinin karanlık sayfalarına gömelim. Allah yar ve yardımcınız olsun.Vesselam

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Bombalar dışarıdan falan getirilmemiştir. Herşey devlet tarafından planlanıp, Tayyip tarafından emredilip, kahraman Reyhanlı halkının şahsında Türkiye halkından intikam almak için yapılmıştır. Halkımız harekete geçti. Yazı için teşekkürler. Güzel analizlerinizin devamını bekleriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu