Kaynaklar'dan...

Yatağan işçisi nöbete başladı, santral girişini kapattı

yatagan-lastik

Yatağan Termik Santrali ve kömür işletmelerinin 1 milyar 91 milyon dolara özelleştirmesi sonrası Elsan Elektrik’in işyerlerini devraldığına yönelik iddialar üzerine, santral ve kömür ocağı önünde toplanan işçiler gece yarısından itibaren eylem başlattı.

Tes-İş ve Maden-İş sendikalarına üye işçiler, hükümetle şirket arasında devir sözleşmesinin imzalandığına dair duyumlar üzerine santral ve kömür ocağı önünde toplandı. İşçiler kimsenin içeri girmesine izin vermezken, kapı önüne iş makinasını park etti ve lastik yaktı.

Alıcı firmanın, bugün santrali ve kömür ocaklarını devralabilmesi için gereken parayı yatırarak salı günü işyerini teslim alacağına dair duyum aldıklarını belirten Tes-iş Sendikası Şube Başkanı Fatih Erçelik, şöyle dedi:

“Duyumu alır almaz herkese mesaj çektik. Bundan sonra burada yatıyoruz ve burada kalıyoruz. Bizi çiğnemeden bu kapıdan giremeyecekler. Dediler ki elektrik üretimini devre dışı edin. Ürettiğimiz elektriği nereye gönderirlerse göndersinler, biz üretiyoruz ve biz kazanıyoruz. Bu kapıdan da çıkmıyoruz.”

Enerji ve maden işçilerinin işyerleri önündeki bekleyişleri bu sabah itibariyle sürüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu