Kaynaklar'dan...

Yardım istedi, ‘Burası Türkiye, paran yoksa öleceksin’ yanıtı aldı

hasta

AKP Genel Merkezi’ni arayarak yardım istediğini söyleyen Zeynep Çevik, “Paran yoksa öleceksin, deyip telefonu yüzüme kapattılar” dedi.

Sağlık sıkıntılarıyla uğraşan, kirayı ödeyemedikleri için sokağa atılan Çevik ailesi, yardım için AKP Genel Merkezi’ni aradı ancak “beklemediği” bir yanıt aldı. Gerçekgündem’den Aysel Kılıç’ın haberine göre, çocuklarıyla sokakta kalan Ahmet ve Zeynep çifti, çalmadık kapı bırakmadı. Zeynep Çevik’in anlatımına göre; öncelikle AKP’li Sancaktepe Belediyesi’ne başvurdular, ardından da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne. Sancaktepe Belediyesi sadece erzak yardımında bulundu, İBB ise 1000 TL’lik yardım dışında bir şey yapamayacağını söyledi. Çevik ailesi, İBB’nin verdiği parayla yeni bir eve çıktı ama kira sorunları bitmedi.

Ahmet Çevik hastalığı nedeniyle bakıma muhtaç kalırken, Zeynep Çelik de ufak bir ücret karşılığında gittiği gündelik işleri bırakmak zorunda kalmış.

Zeynep Çevik, eşi Ahmet Çevik’in tedavisi ve barınma sorunlarının çözümü için son çare olarak AKP Genel Merkezi’ni aradığını söyledi. Çevik’in önemli bir iddiası da var: ” AK Parti’yi aradım, yardım istedim. Telefona çıkan bayan ‘Burası Türkiye, paran yoksa öleceksin’ deyip telefonu yüzüme kapattı. Oturdum ağladım…Hükümet onlar diye orayı aradım. Onlar da kapıları yüzümüze kapattılar.”

Ahmet Çevik ise, “İnsanca bir yaşamdan başka hiçbir isteğimiz olmadı. Ama bizi ölüme terk ettiler. Ölüm bile bu yaşadıklarımızdan daha ağır değil. Yetkililer görsün bizi, duysun sesimizi artık” diyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu