Kaynaklar'dan...

RTE Üniversitesi Rektörü: Personel dairesinde yapılan müsvedde liste yayınlanmıştır

ArifYilmaz

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz, üniversiteye eleman alımıyla ilgili haberlere ilişkin, “İlanda yayınlanan liste ıslak imza ile gönderdiğimiz liste değil” dedi

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz, 1 Ağustos tarihinde Zaman gazetesinde basın ilan kurumu vasıtası ile çıkan ilanda yayınlanan listenin ıslak imza ile gönderdikleri liste olmadığını söyledi.

Prof. Dr. Yılmaz, rektörlükte düzenlediği basın toplantısında, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin hızlı büyüyen bir üniversite olduğunu belirtti.

Yaklaşık 26 aylık yönetim süresince on birinci eleman alımını gerçekleştirdiklerini ifade eden Yılmaz, “Öğretim üyesi alımları yönetim kurulunun belirlediği kadro talepleri doğrultusunda Personel Dairesi Başkanlığınca teknik olarak yürütülür. Saptanan kadrolar Basın İlan Kurumuna gönderilir. Gönderme iki şekilde yapılır. Bir, rektörün ön imzası ile yazılı yolla gider, bir de elektronik ortamda gönderilir” dedi.

Dün bir ulusal gazetede Basın İlan Kurumu vasıtası ile çıkan ilanda yayınlanan listenin kendilerinin ıslak imza ile gönderdikleri liste olmadığını ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:

“Liste ıslak imza ile gönderilen bir liste değildir, personel dairesinde yapılan bir müsvedde listenin çalışmasıdır. Elektronik ortamda gönderilmiştir. Kurum maili üzerinden gönderilmemiştir. Şahsi mail yoluyla gönderilmiştir. Kurumun başında rektör olarak ben bulunuyorum. Eğer burada bir sorumluluk varsa bu da benimdir. İdari tahkikat yapılacaktır. İdari tahkikat sonucunda gereği tarafımızdan yapılacaktır.”
Kaynak: http://www.aa.com.tr/tr/rss/211399–idari-tahkikat-sonucu-geregini-yapacagiz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu