Kaynaklar'dan...

PKK vuruyor, HDP sözcülüğünü yapıyor, Devlet seyrediyor!

Üç askerin Yüksekova’da şehit edilmesinin ardından HDP sosyal medyadan ‘misilleme’ açıklaması yaptı.

Hakkari Yüksekova’da PKK’lılar tarafından üç askerimizin şehit edilmesiyle ilgili HDP’den açıklama geldi. Twitter’dan yapılan açıklamaya göre askerlerimizin şehit edilme nedeni Kars’ın Kağızman ilçesinde 23 Ekim tarihinde 3 PKK’lının öldürülmesiymiş.

Twitter’dan paylaşılan yazıda ayrıca ‘yeniden canların yiteceği ve evlere ateşin düşeceği bir döneme yaklaştığımızı hissediyoruz’ açıklaması dikkat çekti. İşte HDP’nin o mesajları:

“23 Ekim’de Kağızman’da 3 HPG gerillasının infaz edilmesinden sonra bugün de Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 3 asker öldürüldü.Bu gelişmeler bizim için büyük üzüntü ve kaygı konusudur. Yaşamını yitirenlere rahmet, ailelerine başsağlığı, yakınlarına sabır diliyoruz.Yaşananlardan üzgün ve kaygılıyız. Çünkü yeniden canlarımızın yitileceği, evlere ateşin düşeceği bir döneme yaklaşıldığını hissediyoruz.Kaygılıyız. Çünkü bu gelişmelerin Ortadoğu’nun bugünkü durumunda Türkiye’yi son derece tehlikeli bir ortama sürükleyeceğini biliyoruz.Kalıcı bir barış için herkesi sürecin gerekliliklerini hızla yerine getirerek sorunların çözümüne odaklanmaya çağırıyoruz.İnanıyoruz ki, doğru ve gerekli adımlar atıldığında kalıcı barışın sağlanması çok yakın bir gelecekte mümkün olabilir.HDP olarak bu acıların tekrarlanmamasını diliyor, yaşamını yitirenlere rahmet, ailelerine başsağlığı ve yakınlarına sabır diliyoruz.”

Şehit olan askerlerimizin katilleri ve destekçileri bu kadar aleni ortadayken devletin bu işe seyirci kalması gerçek katilin devlet olduğunu ortaya koymuyor mu?

hdp1

hdp2

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu