Kaynaklar'dan...

Karaman’a giden Somalı işçiler Uşak’ta durduruldu

Maaşlarını alamamaları nedeniyle Soma’dan Ankara’ya yürümek üzere yola çıkan ancak Karaman’da meydana gelen ve 18 işçinin mahsur kaldığı maden kazası nedeniyle güzergahlarını değiştirip Ermenek’e gitmek isteyen Somalı maden işçilerinin bulunduğu otobüsler, saat 01.30 sıralarında Uşak’ta durduruldu.

135 Somalı maden işçisinin bulunduğu otobüsler, Uşak- İzmir karayolunun Uşak Üniversitesi kavşağındaki Günay dinlenme tesisleri önünde önlem alan çevik kuvvet ve trafik polisleri tarafından durduruldu.

Polis yetkilileri, Karaman Valiliği’nce alınan ve 81 ile bildirilen Ankara ve Karaman istikametine hiç bir şekilde eylemcilerin geçişlerine izin verilmemesi yönündeki karar gereği yola devam etmelerine izin verilmeyeceği belirtildi. Çevik kuvvet kordonu altında bekleyişlerini sürdüren işçiler ise Karaman’a gitmekte kararlı olduklarını, kesinlikle geri dönmeyeceklerini söylediler. Geçişlerine izin verilmeyen işçiler otobüste dinlenmeye çekildi. Çevrede önlem alan polis ise bekleyişini sürdürüyor.

madenciler-yolda-5

madenciler-yolda-4

madenciler-yolda-3

madenciler-yolda-2

madenciler-yolda-1

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu