Kaynaklar'dan...

Ermenek’teki su baskınını önceden fark eden işçi noterden ihtarname çektirmiş

noterlidelilli
Karaman’ın Ermenek ilçesi Güneyyurt Beldesi’nde 18 işçinin mahsur kaldığı kömür ocağına güvensiz olduğu gerekçesiyle ihtarname çekildiği ortaya çıktı.

Maden yetkilileri olay sonrası yaptığı açıklamalarda olayın “beklenmedik” bir olay olduğunu söylemişlerdi. Ancak bir maden işçisinin tehlikeyi görerek noterden ihtarname çektiği ortaya çıktı.

Star gazetesinden Mustafa Meydan ve Gülden Kılıç’ın haberine göre, Has Şekerler Madencilik adıyla faaliyet gösteren şirkette 2011 yılında su baskını yaşandığını anlatan Maden İşçisi İsmail Sevil, “Suyun patladığı noktanın 200 metre altından kömür çıkarılmaya başlandı. Bu şartlar altında madende çalışamayacağımı belirterek noterden ihtarname çektim” dedi. Ayın 3’ünden bu yana madene gitmediğini belirten Sevil, ihtarnameye şirketten hiçbir yanıt gelmediğini söyledi. Madenlerin çok güvensiz olduğunu belirten İsmail Sevil, “Mahsur kalan 18 maden işçisinin hepsi arkadaşımdı. Yerin 350 metre altında bulunuyorlar. Kurtulma şansları yok ama bir umut bekliyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu