Kaynaklar'dan...

Antalyalı şehit annesi Fatma Bilgiç: Ben hakkımı helal etmiyorum

fatmabilgic

ANTALYA’da, Türk Eğitim- Sen 1 Nolu Şube Başkanlığı Kadın Komisyonu tarafından düzenlenen ’Anneler Günü Etkinliği’nde ’yılın annesi’ plaketi verilen şehit annesi Fatma Bilgiç, şehit annelerinin terörist anneleriyle bir tutulmasına isyan ettiğini söyledi.

Oğlu Ergün Bilgiç’in, Hakkari’de vatani görevini yaparken 13 Temmuz 1995’te teröristlerle girdiği çatışmada şehit düştüğünü anlatan Fatma Bilgiç, oğlunun tabutu üzerine sarılan, üzeri kanlı Türk bayrağını ve gazete kupürlerini de yanında getirdi. Türk Eğitim- Sen 1 Nolu Şube Başkanı Bünyamin Seçme ve Kadın Komisyonu Başkanı Meryem Aksoy’un da hazır bulunduğu törende 1995 yılından bu yana her gün bağrına taş bastığını belirten şehit annesi, şöyle dedi:

“Bundan 3 ay önce hayat benim için durdu. Üzülüyordum, ağlıyordum, oğlumun kanının bulunduğu bayrağa sarılarak ağlıyordum. ’Oğlum vatan için şehit oldu’ diyerek kendimi teselli ediyordum. 3 ay önce tüm tuttular. İçim kan ağlıyor, isyan ediyorum. Oğlumu şehit eden eşkıyalar dağlarda ellerini sallayarak sınırı geçiyor. Onlar silah bırakmıyor, Irak’a giderek orada örgütleniyor. Hiçbir şey iyi olmayacak. Ben hakkımı helal etmiyorum.”

Gözyaşları içerisinde konuşmasını tamamlayan Fatma Bilgiç, bir süre kendisine gelemedi. Sendika üyeleri tarafından su verilerek sakinleşmesi sağlanan şehit annesi Fatma Bilgiç, elindeki kanlı Türk bayrağına sarılarak uzun süre ağladı.

Plaket töreninin ardından davete katılan annelere kırmızı gül dağıtıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu