Kaynaklar'dan...

Akilleri(yiyicileri) protesto eden elektrik mühendisi Ali Yıldız’ın iş akdi feshedildi

AliYildiz

Akil İnsanlar Heyeti Marmara Bölgesi Grubu’nun Deniz Ülke Arıboğan başkanlığındaki üyeleri Mithat Sancar, Levent Korkut, Ahmet Gündoğdu, Ali Bayramoğlu, Mustafa Armağan, Yücel Sayman ve Hülya Koçyiğit, 19 Nisan tarihinde katıldığı İzmit ziyaretleri sırasında bir grup protesto gösterisi yaptı. Protestocularla birlikte bayrak açan elektrik mühendisi Ali Yıldız’ın yaklaşık 6 yıldır çalıştığı Kocaeeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kent Konut A.Ş.’deki iş akdi feshedildi.

Akil İnsanlar Grubu’nun geldiği gün izinli olduğunu, buna rağmen protestoda bulunduğu gerekçesiyle işten atıldığını iddia eden Ali Yıldız şunları söyledi:

“Protestoya katıldığım için işten çıkardılar. Başka bir gerekçe yok. Ben o tarihte izinliydim. Akil İnsanlar Grubu’nun İzmit’te olduğunu öğrendim. Elime Türk bayrağı alarak Akil İnsanlar Grubu’nun bulunduğu otelin önüne gittim. Çıkışlarında Türk bayrağını açarak protesto ettim. Daha sonra bana tebligat göndererek işime son verdiler. Böyle bir haksızlık karşısında hukuki haklarımı aramak için mahkemeye başvurdum. Kocaeli İş Mahkemesi’ne giderek işe iade davası açtım.”

Belediyenin yan kuruluşu olan Kent Konut yetkilileri ise konuyla ilgili açıklama yapmadı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu