Kaynaklar'dan...

81 yaşındaki hasta 13 saat ultrason sırasında bekletildi

hastaamca
Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’ndeki Devlet Hastanesi’nde, babası 81 yaşındaki Mehmet Arıkan’ın yoğunluk nedeniyle 13 saat ultrason sırasında bekletildiğini ileri süren 58 yaşındaki Sinan Arıkan, duruma tepki gösterdi.

Başhekim Dr. Muharrem Erdem ise “Hasta yakınının bağırması üzerine konudan haberim oldu ve yanına gittim. Ama bana da bağırdı gitti. Yardımcı olmama bile fırsat bırakmadı. Radyolojide 100 hastanın ultrasonu çekilmiş. Hasta geri gönderilmemiş ve beklemesi istenmiş” dedi.

Alaplı İlçesi Çiçekli Köyü’nde oturan Sinan Arıkan, alzheimer hastası babası Mehmet Arıkan’ı, dün sabaha karşı 03.00 sıralarında prostat ve bronşit rahatsızlığı nedeniyle Ereğli Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne götürdü. İddiaya göre doktor, Mehmet Arıkan’ın ultrasonunun çekilmesini istedi. Radyoloji bölümüne giden hasta, saat 16.00′ya kadar bekletildi.

ODANIN KAPISI KİLİTLENİNCE BAĞIRDIM

Sinan Arıkan, saat 03.00′den saat 16.00′ya kadar babasının bekletildiğini, bu sırada babasının soğuktan üşüdüğünü söyledi. Sinan Arıkan, şöyle konuştu:

“Ultrasonu çektireceğimiz odanın kapısını, oradaki görevli bayan kilitledi ve gitti. Ben de uykusuz olduğumdan bağırdım. Kapıyı açtılar, doktor beni çağırdı. Saat kaç olmuş, kapını da kilitlemişsin. O saatten sonra babamın ultrasonunu çeksen ne olur? Bundan sonra için babamı başka bir hastaneye götüreceğim. Öncelikli olan hastaya 13 saat bakılmıyorsa ve kapılar kilitleniyorsa, biz de tepki verince kapılar açılıyor ve ‘Gel’ deniyorsa, böyle bir şey olmaz.”
Hastane yönetimine tepki gösteren Sinan Arıkan, babasının tedavisini özel hastanede yaptırmak üzere hastaneden ayrıldı.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 10 yıldır devlet hastanesine gitmiyorum, daha geçen sene annem zaturre yüzünden hayatını kaybediyordu. Hep devletin imkanlarının yetersizliğinden. Sonra özel hastaneye kaldırdık ve durumu düzeldi. Ne devletin memuruna ne de bürokratına güvenmiyorum. Dağa taşa cami yapıp hırsızlıklarına kılıf hazırlayacaklarına biraz da sağlığa önem versinler. Çalsınlar çalmasınlar demiyoruz yani 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu